Main Menu

3:1 Dolcan Ząbki – Stomil Olsztyn! Ostro w Ostródzie!

Facebooktwitterlinkedin

23 maja w meczu 32. kolejki I ligi Dolcan wygrał. Stomil pierwszy zdobył gola. Na bramkę Volodymyra Kovala odpowiedzieli Damian Świerblewski, Piesio i  Bajdur, zapewniając zwycięstwo 3:1. Stomilowi zabrakło „olsztyńskiego charakteru” i zjechał w dół tabeli.

W przedmeczowych komentarzach podkreślano, że drużyny nie mają o co grać. Są na bezpiecznych miejscach w tabeli rozgrywek, a do końca spotkań bardzo mało. Ewentualna zmiana miejsca zagraża tylko ambicji. Pisano o kłopotach kadrowych Stomilu. Za żółte kartki pauzował Igor Skoba. Niepewny był występ Romana Maczułenki i chorego Łukasza Jeglińskiego. Dolcan nie miał takich problemów. Dodatkowo za Dolcanem przemawia psychologia. W dotychczasowych spotkaniach drużyn, Dolcan ani razu nie przegrał. Z takim „bagażem” zawodnicy wybiegli na boisko.

Początkowy kwadrans pierwszej połowy przebiegł bez większych emocji. Trochę akcji ofensywnych Stomilu. W 27 minucie Trzeciakowski wypracował dobrą pozycję na polu karnym Dolcanu, ale nie uderzył piłki. W chwilę po tym Wołodymyr  Kowal nie wykorzystał sam na sam z bramkarzem. W 29 minucie rzut wolny zakończony niecelnym strzałem. Zawodnicy ciągle przenosili się spod jednej bramki pod drugą. Trochę stałych elementów gry i wyłapywania piłki przez bramkarzy. Nie zanosiło się na bramki. Wiało nudą. Jeszcze parę wymian piłek i… koniec pierwszej połowy. Ciągle 0:0.

Po przerwie robi się ciekawiej. W 51 minucie zamieszanie pod bramką Dolcanu. Wykorzystuje to Wołodymyr Kowal i jest 1:0 dla Stomilu. Na odpowiedź długo nie czekaliśmy. Główka Damiana Świerblewskiego w 55 minucie. Bramkarz Stomilu wyciąga piłkę z siatki. Jest 1:1. Stomil prowadził tylko przez 4 minuty. W 66 minucie okazja na zdobycie gola dla Stomilu. Wrzutka na pole karne Dolcanu, a tam zawodników Stomilu brak. Na boisko wchodzi Grzegorz Piesio i  – w 67. minucie – z dystansu zdobywa bramkę. Piękny strzał. Jest 2:1 dla Dolcanu.

Stomil walczył godnie. W 71. minucie Karol Żwir próbował podreperować bilans Stomilu. Skończyło się na rzucie rożnym. 72. minuta – Stomil ma szczęście – słupek ratuje olsztynian przed utratą bramki po strzale Michała Bajdura. W 84 minucie kolejny strzał Grzegorza Piesia. Wybija Piotr Skiba, ale do piłkę dopada Michał Bajdur i… jest trzecia bramka dla Dolcanu. To właściwie koniec meczu. Jeszcze kilka minut niemrawego odbijania piłki w wykonaniu obu zespołów. Gwizdek końcowy. Spotkanie Dolcanu ze Stomilem w Ostródzie zakończył się wynikiem 3:1 dla Dolcanu Ząbki.

Pierwsza część meczu była widowiskiem piłkarzy Stomilu. Szybko przemieszczali pod pole karne Dolcanu, ale nie potrafili pokonać bramkarza gości. Druga połowa meczu zaczęła się znakomicie dla olsztynian. Szczęścia wystarczyło tylko na cztery minuty. Kolejne bramki chłopaków z Ząbek dobijały Stomil. Olsztynianie stracili trzy bramki i czwarte miejsce w tabeli.

Trener Dolcanu Dariusz Dźwigała tak skomentował po meczu wydarzenia na boisku:

– Przede wszystkim cieszy drugie zwycięstwo po serii porażek. Myślę, że optyczną przewagę miał zespół Stomilu. To był nasz cel. Chcieliśmy właśnie grać w piłkę w okolicach połowy boiska. Pomimo tego, że wygraliśmy, to uważam, że w pierwszej połowie za dużo Stomil miał do powiedzenia. Zbyt wiele stworzył sobie sytuacji, z których mógł strzelić dziś bramkę. Na pewno na pochwałę zasługuje nasz bramkarz. Bronił w ważnych momentach kluczowe sytuacje, ale my również mieliśmy sytuacje, brakowało jednak wykończenia. Podsumowując: stworzyliśmy sobie więcej sytuacji do strzelenia bramki, choć zespół Stomilu na pewno miał więcej gry.

Nasza drużyna – Dolcan Ząbki – zwycięska. To kolejny wygrany mecz, po serii porażek. Wywieźliśmy z Ostródy komplet punktów. Sezon zmierza do końca. Dwa ostatnie spotkania nic nie zmienią. Warto jednak, tak trzymać.

Dolcan Ząbki – Stomil Olsztyn 3:1 (0:0)