Main Menu

Karateka z Ząbek Mistrzem Polski!

Facebooktwitterlinkedin

karol-burzyk-podium-duze

22 października na hali “Urania” w Olsztynie, Karol Burzyk z Klubu Sporów Walki KYOKUSHIN, obronił złoty medal na XVII Mistrzostwach Polski Juniorów Karate Kyokushini!

W XVII Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin brało udział  210 zawodników z 75 klubów. Zawody rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a nadzór nad imprezą sprawował Polski Związek Karate. Patronat honorowy objęli: Ambasador Japonii w Polsce, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydent Miasta Olsztyn.

Karol Burzyk z Ząbek stoczył pięć zwycięskich pojedynków i obronił Tytuł Mistrza Polski z poprzedniego roku! Pokonał zawodników z dwóch wrocławskich klubów: Jarosław i Piaseczno. Teraz przed zawodnikiem z Ząbek udział w listopadowym Pucharze Europy oraz wejście do rywalizacji seniorskiej full contact.

Brawo KAROL i życzymy dalszych sukcesów!

Brązowy medal mistrzostw Polski, po dwóch zwycięskich walkach z zawodnikami z Ostrołęki i Wieliczki, zdobył Kuba Kostrzewski. Kuba zaprezentował się wyśmienicie szczególnie w walce ćwierćfinałowej z zeszłorocznym triumfatorem turnieju, gdzie w dogrywce z ogromną determinacją atakował przeciwnika by wejść na podium i wywalczyć upragniony medal.

Brawo KUBA i życzymy dalszej determinacji i sukcesów!