Main Menu

Otwarcie ulicy Wolności

Facebooktwitterlinkedin

W dniu dzisiejszym o godzinie 15:00 miało miejsce oficjalne otwarcie nowo wybudowanej ulicy Wolności w Ząbkach.

Od jesieni zeszłego roku do czerwca tego roku na ulicy Wolności trwały kompleksowe prace budowlane, mające na celu połączenie ulic Batorego i Narutowicza. Inwestycja miała kluczowe znaczenie, nie tylko dla mieszkańców, ale również dla usprawnienia komunikacji południowo-zachodnich Ząbek. Za całość prac budowlanych odpowiedzialna była firma SKANSKA, z siedzibą w Warszawie, która w ramach projektu wykonała nową nawierzchnię jezdni o długości prawie 900 m i szerokości 7 m, zjazdy, chodniki, ścieżkę rowerową oraz betonowe zatoki autobusowe.

Dzięki wspaniałej pogodzie, impreza organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ząbek, we współpracy z firmą SKANSKA, przerosła najśmielsze oczekiwania. Pomimo wczesno-popołudniowej pory frekwencja dopisała. Na uroczystość przybyło około 200 mieszkańców.

Jako pierwszy głos zabrał Burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski, dziękując wykonawcy projektu, mieszkańcom i wielu innym osobom oraz instytucjom, które wspomagały inwestycję. Po podziękowaniach nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi. Tego zaszczytu dostąpił mieszkający przy ulicy Wolności, wyjątkowo aktywnie wspierający prace – Pan Zbigniew Świętochowski. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek oraz część sportową.

O godzinie 15:30 miał miejsce wyścig na rolkach, w którym swoich sił mogli spróbować najmłodsi ząbkowianie. Po krótkim wyścigu na dystansie od ulicy Piotra Skargi do ulicy11-go Listopada jako pierwsza metę przecięła Monika Piekarska (nr 5). Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio Ewelina Czesuła (nr 3) i Laura Dawidowska (19). Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe.

Nad przebiegiem i bezpieczeństwem uroczystego otwarcia ul. Wolności czuwała ząbkowska Straż Miejska.

Ulica Wolności została oddana do użytku już kilka tygodni temu. Patrząc na ruch samochodowy, który ma tam miejsce, jasno widać, że inwestycja ta była wyjątkowo potrzebna. To co jednak cieszy szczególnie to widok licznych rowerzystów i rolkarzy korzystających ze ścieżek rowerowych oraz pieszych spacerujących po chodniku odzielonym szerokim pasem zieleni, zapewniającym poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Oby więcej takich inwestycji!

W uroczystości wzięli udział:

Burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski

Dyrektor ds. Kontraktów firmy SKANSKA Marek Milke

Starosta Powiatu Wołomińskiego Konrad Rydel

Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach ks. Andrzej Kopczyński

Komendant Strzaży Miejskiej w Ząbkach Zbigniew Forysiak

Zastępca Burmistrza Miasta Ząbki Artur Murawski

oraz MIESZKAŃCY

[nggallery id=6]

 

Tekst: Piotr Strzałkowski

Zdjęcia: Piotr Strzałkowski

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »