Main Menu

91. Rocznica Bitwy Warszawskiej – program obchodów w Ossowie

Facebooktwitterlinkedin

91. Rocznica Bitwy Warszawskiej – program obchodów w Ossowie

Znamy już program obchodów „Cudu nad Wisłą” w Ossowie. Główne uroczystości rocznicowe odbędą się w niedzielę 14 sierpnia.

Tego dnia o godz. 11.00 w Kaplicy w Ossowie Arcybiskup Diecezji Warszawsko-Praskiej Henryk Hoser odprawi uroczystą Mszę św., a o godz. 14.30 odbędzie się widowisko plenerowe VII Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej. Zgodnie z tradycją, o godz. 21.00, przy Krzyżu Ks. Ignacego Skorupki odczytany zostanie Apel Poległych.

Pierwsze uroczystości związane z 91. rocznicą „Cudu nad Wisłą” w Ossowie rozpoczną się już dzień wcześniej, 13 sierpnia. O godz. 10.00 nastąpi otwarcie dwudniowych Mistrzostw Polski Formacji Kawaleryjskich. Podobnie jak w latach ubiegłych, ułani walczyć będą o Puchar Ministra Obrony Narodowej. W godzinach popołudniowych i wieczornych (15.00-22.00), przy budynku OSP w Ossowie, odbędzie się Festyn Letni, podczas którego wystąpi legendarna grupa rockowa Marek Ałaszewski & Klan.

W Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 15 sierpnia – zaplanowano Mszę św. w Kaplicy w Ossowie (o godz. 11.00), po której odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Kolorowe Nutki” z Polskiej Szkoły w Grodnie. Dzieci z Białorusi przyjadą do Ossowa i wezmą udział w uroczystościach na zaproszenie starosty Piotra Uścińskiego.

Tego dnia w Ossowie odbędzie się również zakończenie XX Międzynarodowego Półmaratonu Ulicznego „Cud nad Wisłą”. Na godz. 13.00 zaplanowano uroczyste wręczenie nagród.

Organizatorami obchodów Bitwy Warszawskiej w Ossowie są rokrocznie: starosta wołomiński, burmistrzowie Wołomina, Kobyłki i Zielonki oraz parafia pw. świętej Trójcy w Kobyłce. Patronat nad uroczystościami sprawują: Arcybiskup Diecezji Warszawsko-Praskiej, Biskup Polowy Wojska Polskiego, Minister Obrony Narodowej, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent Miasta St. Warszawy.

Program obchodów:

13 sierpnia 2011 r.

10:00 –Otwarcie XII Mistrzostw Polski Formacji Kawaleryjskich o Puchar Ministra Obrony Narodowej
15:00-22:00 – Festyn letni – występy lokalnych zespołów rockowych
20:00 –Koncert legendarnej grupy rockowej Marek Alaszewski & KLAN

14 sierpnia 2011 r.

10:00 – Modlitwa przy Krzyżu Pamięci ks. Ignacego Skorupki
11:00 –Uroczysta Msza Święta w kaplicy na Cmentarzu Poległych, celebrowana przez Jego Ekscelencję ks. Arcybiskupa Henryka Hosera, złożenie wieńców
14:30 – Widowisko plenerowe – REKONSTRUKCJA BITYW WARSZAWSKIEJ 1920 r.
16:00 – cd. XII Mistrzostw Polski Formacji Kawaleryjskich o Puchar Ministra Obrony Narodowej
19:00 – Zakończenie Mistrzostw i wręczenie nagród
21:00 – Uroczysty Apel Poległych przy Krzyżu upamiętniającym bohaterską śmierć ks. Ignacego Skorupki

15 sierpnia 2011 r.

11:00 – Msza Święta w kaplicy na Cmentarzu Poległych
12:00 – Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu dziecięcego zespołu „Kolorowe Nutki” z Polskiej Szkoły w Grodnie na Białorusi
12:30 – XIII Zawody Militari o Szablę Starosty Wołomińskiego i Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Wołomińskiego
13:00 – Zakończenie XX Międzynarodowego Półmaratonu Ulicznego „Cud nad Wisłą”, wręczenie nagród
14:30 – Zawody Hippiczne w Skokach przez Przeszkody o Puchar Burmistrza Wołomina

Serdecznie zapraszamy!

Informacja prasowa: Urząd Miasta Zielonka
http://www.zielonka.pl/

Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej Urzędu Miasta Wołomin, gdzie znajduje się więcej informacji na temat Ossowa i Programie “Ossów Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”, link znajduje się tutaj.

Redakcja Portalu zabki24.pl

Facebooktwitterlinkedin