Main Menu

IX turniej badmintona – relacja

Facebooktwitterlinkedin

IX turniej badmintona GRAND PRIX ZĄBEK – relacja

11 czerwca  w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Ząbkach rozegrany został ostatni dziewiąty turniej z cyklu GRAND PRIX ZĄBEK o Puchar Burmistrza. Upał i atmosfera pikniku przyciągnęła tym razem mniejszą liczbę uczestników niż zwykle.

W kategorii klas 1-3 szkół podstawowych dwóch uczestników rozegrało od razu mecz finałowy, w którym lepszy okazał się Albert Lipowski pokonując zwycięzcę cyklu Maćka Matusika, Albert zajął w sezonie trzecie miejsce, a drugie, mimo nieobecności, obronił Błażej Krawczyk.

Szczęśliwa trzynastka stanęła na starcie rozgrywek w kategorii klas 4-6 szkół podstawowych. I tutaj sensacja! Dotychczasowy etatowy zwycięzca Max Góra musiał uznać wyższość Kasi Wróblewskiej i zajął ostatecznie piąte miejsce. Za plecami Kasi znalazł się jako drugi Tomek Mądry i jako trzeci Paweł Kamiński. W całych rozgrywkach z ogromną przewagą zwyciężył  Max przed Tomkiem Mądrym i Pawłem Kamińskim. Kasia jako najwyżej notowana z dziewcząt zajęła piąte miejsce.

W kategorii gimnazjów prawie stały skład walczył o wygraną. Prawie,  ponieważ pojawiła się Paulina Wiśniewska, a obecność dziewcząt w tej kategorii należała do rzadkości. Obyło się bez niespodzianek, wygrał David Maron i zwyciężył również w całym cyklu. Drugie i trzecie miejsca z tego turnieju były również drugim i trzecim w całym cyklu. Drugi był Patryk Roguski, a trzeci Kuba Orzęcki.

Prawdziwe trzęsienie ziemi miało miejsce w kategorii open. Do zawodów nie przystąpili lider Tomasz Kania i wicelider Marcin Piekarniak. Ich nieobecność wykorzystał Jacek Sadrzak, który wygrywając ostatni turniej w klasyfikacji generalnej skoczył z miejsca czwartego na pierwsze. Drugi w turnieju był Łukasz Orzęcki, a ostanie miejsce na podium zajął Wiktor Krawczyk. W generalce wspomniany już Jacek Sadrzak o trzy punkty wyprzedził Tomka Kanię i o pięć Krzysztofa Jakubowskiego.

Turniej został rozegrany lotkami Airforze De Lux dostarczonymi przez firmę RSL (www.rslpolska.pl).

Teraz wakacje, a po nich, mam nadzieję, wrócimy w nieco zmienionej formule. Od kategorii klas 4-6 rozdzielimy rozgrywki na kobiety i mężczyzn, zróżnicujemy kategorię open na amatorów prawdziwych i tych lepiej grających. A jeżeli starczy czasu, rozpoczniemy rozgrywki w grze podwójnej.

 

Jeżeli już podsumowujemy to podziękowania:

Dziękuję panu Dyrektorowi Karolowi Małolepszemu za udostępnienie sali gimnastycznej.

Dziękuję dyrektorowi Mosiru panu Jackowi Romańczukowi za puchary i nagrody dla zawodników oraz za publikowanie wszystkich informacji na stronach internetowych.

Dziękuję panu Józiowi Deli za pomoc w organizacji turniejów.

Za ogromną pomoc w prowadzeniu rozgrywek bardzo dziękuję pani Małgosi Piątkowskiej i panu Wojtkowi Nikielowi.

Dziękuję mojemu koledze Łukaszowi Rygało za przygotowywanie plakatów zapraszających na turnieje, które stały się jego wizytówką.

Dziękuję firmom:  RSL, PKP CARGO S.A, Pramerica i innym, którzy chcieli pozostać anonimowi – za prezenty, którymi  mogliśmy obdarować uczestników. Wszystkich, którzy mogliby nam wspomóc gadżetami zapraszam do współpracy i z góry dziękuję.

I na koniec jedna liczba . 155 – tyle osób wzięło udział w pierwszym ząbkowskim GRAND PRIX w badmintonie. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie ich jeszcze więcej. Zapraszam wszystkich chętnych, a zgłasza najmłodszych. Przyjdźcie, spróbujcie,  może to sport dla Was?

Jeszcze raz serdecznie gratuluję  zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.  Do zobaczenia w przyszłym sezonie.

 

Tekst: Marek Krawczyk

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)