Main Menu

Piłka nożna to “męski sport”? Zobaczcie nasze Ząbkowianki!

Facebooktwitterlinkedin

Mówi się, że piłka nożna to męski sport. Zapewne tak jest, jeśli oczywiście mówimy o walce, zaangażowaniu i poświęceniu. A zajmując bardziej neutralne stanowisko – piłka nożna, to dla prawdziwego fana i kibica – emocje i pasja. Jednak nie jest to sport tylko dla “facetów”. Coraz większe zainteresowanie piłką nożną kobiet i coraz większa popularyzacja tej dyscypliny wśród pań, w dużym uproszczeniu pokazuje, że “płeć słaba” to pojęcie względne…

Na potwierdzenie tego, wystarczy czasem wnikliwiej przyjrzeć się życiu i wydarzeniom w swojej najbliższej okolicy. A nasze miasto ma się czym pochwalić!

Uczniowski Klub Sportowy Ząbkovia Ząbki został powołany 26.06.2009 r. Działa we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ząbkach oraz Urzędem Miasta Ząbki.

Faktyczną działalność klub rozpoczął w 2009 roku od szkolenia piętnastu dziewczynek. Obecnie w klubie pod okiem trenerów Jarosława Dobrowolskiego i Piotra Sowalskiego piłkę nożną trenuje 41 dziewczynek w wieku 8 – 14 lat.

Drużyna bierze udział w rozgrywkach LIGI ORLIKÓW. O ile w ubiegłym sezonie zajęła ostatnie miejsce w tabeli, o tyle w rundzie jesiennej sezonu 2010/11 na 10 drużyn (w tym 8 chłopięcych i 2 dziewczęce) przesunęła się na 5. pozycję. Ostatecznie dziewczęta zakończyły rywalizację ligową na 7. Pozycji.

Zawodniczki UKS Ząbkovia Ząbki biorą udział w wielu turniejach zarówno dziewczęcych jak i chłopięcych na szczeblu gminnym, wojewódzkim, a także ogólnopolskim.

W roku 2010 były to:

X  TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ “Z PODWÓRKA NA STADION” o Puchar  Tymbarku  –  Mistrzostwa Polski w kategorii U-10 (rocznik 2000) dla dziewcząt i chłopców

23.04.2010, Ząbki – eliminacje powiatowe – I miejsce

24.05.2010, Miętne – finał mazowiecki – II miejsce


ORANGE – CUP XV TURNIEJ im. Marka Wielgusa – Mistrzostwa Polski w kategorii U-11(rocznik 1999) dla dziewcząt i chłopców

17.05.2010, Miętne – finał mazowiecki – I miejsce – awans do Mistrzostw  Polski

17 – 19.09.2010, Gdańsk – Mistrzostwa Polski –  I miejsce w finale B

 

 

TURNIEJ ORLIKA O PUCHAR PREMIERA DONALDA TUSKA

09. 2010, Ząbki – eliminacje gminne – I miejsce

09.2010, Wilanów  – eliminacje wojewódzkie – I miejsce

7.10.2010, Warszawa – Bemowo –  finał województwa mazowieckiego – I miejsce w kategorii  dziewczynek młodszych (rocznik 1999-2000)

20 – 23.10.2010, Warszawa – Bemowo – finał ogólnopolski – IV miejsce

 

HALOWY TURNIEJ MISTRZÓW U-11 Turniej z udziałem najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z całej Polski pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej

26 – 28.11. 2010  Warszawa – Bemowo –  IV miejsce

  

Villa Cup Turniej o Puchar Burmistrza Wilanowa dla rocznika 2000

6.11. 2010  – II miejsce

 

To oczywiście nie wszystkie mecze i osiągnięcia Ząbkovii w ubiegłym roku, tylko te przez nas wybrane. W następnych artykułach napiszemy o wspaniałych sukcesach naszej ząbkowskiej drużyny w bieżącym roku, dlatego uważne śledzenie działu Sport będzie jak najbardziej wskazane.

Zachęcamy też do zapoznania się ze stronami internetowymi UKS Ząbkovii Ząbki, gdzie znajdują się wszystkie galerie, niezbędne informacje i zbliżające się wydarzenia:

http://www.zabkovia.pl/

http://zabkigora.futbolowo.pl/

A korzystając z okazji – już teraz zapraszamy wszystkich chętnych rodziców ze swoimi pociechami do odwiedzin treningów, zainteresowania się ofertą klubu oraz wspólnej zabawy!

Tekst: Beata Komosińska-Ferens i Adam Lelonek

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »