Main Menu

Wrażenia po “Kac Vegas” – Letnie Kino samochodowe IKEA

Facebooktwitterlinkedin

Zapowiadało się, że pokaz filmu zostanie zakłócony przez deszcz, który padał przez całe popołudnie i wieczór. Jednak tuż przed 21:00 burza ucichła i projekcja odbyła się bez żadnych problemów.

Od początku zagadką było to czy film będzie z napisami czy z lektorem, jak będzie rozwiązany problem nagłośnienia i to na czym będzie wyświetlany. Na miejscu, czyli na parkingu tuż przy budynku IKEA, rozstawiony został olbrzymi ekran, wielkością nie odbiegający od tych znanych z kinowych sal. Równie szybko wyjaśniła się zagadka nagłośnienia. Nie dość, że po obu stronach ekranu stały duże kolumny głośnikowe, to na ekranie ukazała się informacja, że wybierając w samochodowym radiu odpowiednią częstotliwość, będzie można śledzić dialogi wprost z głośników znajdujących się we własnym aucie. Rewelacja! Takie rozwiązanie pozwala oglądać film nawet w czasie deszczu.

Na parkingu, pierwsi widzowie zjawili się kilka minut po 21:00, tak aby zająć najlepsze miejsca. Chociaż ciężko mówić tu o najlepszych miejscach. Wielkość ekranu i możliwość odbierania fonii na falach FM, pozwala na zajęcie miejsca nawet w znacznej odległości bez utraty komfortu oglądania.

Pieczę nad bezpieczeństwem sprawowali dwaj ochroniarze. Jednak jak się okazało, mogli się  skupić raczej na akcji filmu, gdyż atmosfera na kinowym parkingu była iście piknikowa.

Nieważne czy zdecydujecie się tam wybrać w grupie znajomych, z rodziną czy też na romantyczną randkę. Letnie Kino IKEA jest świetnym sposobem spędzenia wakacyjnego wieczoru.

Repertuar :
27 lipca – Dwa tygodnie na miłość
3 sierpnia – Incepcja
10 sierpnia – Kobiety pragną bardziej
17 sierpnia – film niespodzianka
24 sierpnia – Upiór w operze
31 sierpnia – film niespodzianka

Tekst: Piotr Strzałkowski

 [nggallery id=23] 

Zdjęcia: Piotr Strzałkowski

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)