Main Menu

Ząbkovia na Turnieju o Puchar Rektora AON

Facebooktwitterlinkedin

Ząbkovia na Turnieju o Puchar Rektora Akademii Obrony Narodowej

W dniu 27 sierpnia 2011 roku dziewczęta z Ząbkovii wzięły udział w Turnieju o Puchar Rektora Akademii Obrony Narodowej zorganizowanym przez UKS AON Warszawa Rembertów przy Akademii Obrony Narodowej na nowym trawiastym boisku zlokalizowanym na terenie Akademii Obrony Narodowej.

Ząbkovia w składzie: Ania Dobosz (bramkarka), Ola Ferens, Monika Gałązka, Magda Górecka, Ola Kacprzak, Klaudia Krawczyk, Julia Męcik, Kamila Niemyjska, Ewa Pluta, Dominika Stankowska, Weronika Ślesicka, Angelika Tarasiewicz, Klaudia Tuszyńska (kapitan),  Natalia Zawadzka i Angelika Zawistowska grała w grupie A z chłopcami z drużyn : AON Warszawa Rembertów I, Orzeł Warszawa i Huragan Wołomin. Pierwszy mecz z gospodarzami Turnieju (AON) zakończył się bezbramkowym remisem.

Do drugiego meczu z Huraganem Wołomin dziewczęta przystąpiły bardzo zmobilizowane – pierwszą bramkę dla Zabkovii strzeliła Ola Kacprzak (po przepięknym podaniu Angeliki Zawistowskiej), drugie trafienie do bramki Huraganu także należało do Oli Kacprzak (tym razem podawała Klaudia Krawczyk), w drugiej połowie meczu na listę strzelców wpisała się jeszcze Ewa Pluta (asystę ponownie zaliczyła Klaudia Krawczyk) – mecz zakończył się wynikiem 3 : 0 dla Ząbkovii i dziewczęta mogły odtańczyć taniec radości (“Tak się bawi i wygrywa ZĄBKOVIA !!!!”).

Ostatni mecz w fazie grupowej z Orłem Warszawa miał zadecydować o pierwszym miejscu w grupie (chłopcy wygrali wcześniej obydwa swoje mecze). W niesprzyjających warunkach (potworny upał) dziewczęta dały z siebie wszystko – grały z pełnym zaangażowaniem i nie pozwoliły faworyzowanej drużynie Orła strzelić sobie bramki, niestety Ząbkovia także nie trafiła do bramki przeciwnika i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Po tym meczu dziewczęta, które ostatecznie zajęły II miejsce w grupie, a także odtańczyły taniec radości.

Po fazie grupowej dziewczęta miały przerwę i trener postanowił zabrać drużynę (i kibiców – rodziców) na pizzę do ząbkowskiej pizzerii BIESIADOWO. Po posiłku drużyna Ząbkovii wróciła na boisko przy Akademii Obrony Narodowej, aby przystąpić do fazy pucharowej Turnieju. Po powrocie okazało się, że przeciwnikiem Ząbkovii będą dobrzy znajomi – chłopcy z drużyny MTS Marcovia. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze, po podaniu Oli Kacprzak Angelika Tarasiewicz przeprowadziła szybką akcję i oddała przepiękny celny strzał na bramkę przeciwników i było 1 : 0 dla Ząbkovii. Później jednak trafiali już tylko chłopcy – mecz zakończył się wynikiem 3 : 1 dla Marcovii. Ostatecznie Ząbkovia (na 16 startujących drużyn) uplasowała się na miejscach VII – VIII w Turnieju.

Warto podkreślić, iż Turniej w Rembertowie był ostatnim sprawdzianem przed rozgrywkami w Lidze Młodzików U-12, które rozpoczynają się w dniu 03 września. Trener Jarosław Dobrowolski na Turniej powołał zawodniczki, które reprezentowały będą barwy UKS Ząbkovia Ząbki w lidze. W turnieju w Remertowie obowiązywały takie same zasady, jak w lidze : dziewczęta grały 8 + 1 na większym (trawiastym) boisku, w grze obowiązywał przepis o spalonym.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej Ząbkovii: //www.zabkovia.pl/

Tekst: Beata Komosińska – Ferens

Facebooktwitterlinkedin