Main Menu

Bezpieczna droga do szkoły

Facebooktwitterlinkedin

Bezpieczna droga do szkoły

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci z bagażem wakacyjnych wspomnień już dziś ruszą do szkoły. Z policyjnych statystyk wynika, że te pierwsze dni września mogą byćdla najmłodszych szczególnie niebezpieczne, stąd policyjne patrole w rejonach przyszkolnych. Funkcjonariusze wspierani przez strażników miejskich będączuwali nad bezpieczeństwem rozpoczynających naukę dzieci. Od 1 do 16 września w powiecie wołomińskim będą prowadzone działania o charakterze profilaktyczno-prewencyjnym.

Jak każdego roku rusza ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Wołomińscy funkcjonariusze aktywnie włączają się w działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych. Wspierani przez strażników miejskich będą obecni w rejonach szkół i przedszkoli. Będą sprawdzali właściwe oznakowanie przejść dla pieszych w rejonach przyszkolnych (tel. 22 604-74-22 a po 16.00 – 22-776-20-21 ). Będą kontrolowali kierowców, którzy nie bacząc na bezpieczeństwo dzieciłamią w tych miejscach przepisy ruchu drogowego.

Funkcjonariusze od 1 do 16 września zorganizują w szkołach spotkania z najmłodszymi, podczas których pokażą im, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, na co zwracać uwagę, o jakich przepisach drogowych trzeba pamiętać. Przed szkołami praktycznie pokażąnajmłodszym, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.

Jak wynika z policyjnych statystyk, w ubiegłym roku w pierwszym tygodniu września nie odnotowano wypadków z udziałem pieszych w wieku od 7 do 18 lat. W 2009 roku od 1 do 7 września w zdarzeniu drogowym nie ucierpiało ani jedno dziecko w wieku 7-14 lat, natomiast z grupy wiekowej 15-17 lat poszkodowany został jeden uczeń. Pośród przedstawicieli obydwu grup ani jedna osoba nie spowodowała wypadku.

Początkowe tygodnie lat szkolnych 2007 i 2008 przyniosły po 3 wypadki z udziałem dwóch grup wiekowych: 7-14 oraz 15-17 lat. Jeden uczeń z młodszej oraz dwie osoby ze starszej grupy wiekowej zostali w 2008 roku sprawcami wypadków drogowych.

 

Informacja prasowa: KPP Wołomin
http://kppwolomin.policja.waw.pl/

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »