Main Menu

Biegnij Warszawo już 2 października!

Facebooktwitterlinkedin

Biegnij Warszawo już 2 października!

Informacje o biegu

Biegnij Warszawo to impreza sportowa z wielkimi tradycjami. Początkowo organizowana jako Run Warsaw, od trzech lat przyjęła polskojęzyczną nazwę BIEGNIJ WARSZAWO. Jest największym polskim biegiem masowym. W 2009 roku została uznana za najlepsza imprezę sportową w Warszawie.

Motywem przewodnim Biegnij Warszawo jest wspólne przebiegnięcie ulicami Warszawy dystansu 10 kilometrów przez 10 tysięcy uczestników ubranych w identyczne koszulki. W 2009 roku dominującym kolorem był niebieski, a w 2010 zielony. Tegoroczna edycja to koszulki w kolorze białym z czerwonymi napisami.

Cel imprezy

Najwazniejszym celem Biegnij Warszawo jest promocja biegania jako najprostszej formy ruchu, a także zachęcenie mieszkańców Warszawy oraz całego kraju do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Termin i miejsce

Tegoroczna edycja odbędzie się 2 października 2011 roku w Warszawie. Bieg zostanie rozegrany na dystansie 10 km. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 2 godziny. Czas biegu (od przekroczenia linii startu do linii mety, czyli tzw. czas netto) rejestrować będą specjalne jednorazowe chipy zintegrowane z numerem startowym. Start odbędzie się o godzinie 11:00 z ulicy Czerniakowskiej (w pobliżu Alejki Kusocińskiego).

Limit uczestników

W tegorocznej edycji limit uczestników ustalony został na 10 tysięcy osób. Planujemy jednak w latach kolejnych stworzyć bieg, który dorówna największym imprezom biegowym na świecie, gdzie na linii startu staje nawet 50 tysięcy osób!

Partnerzy

Bieg organizowany jest przy ścisłej współpracy z warszawskim Biurem Sportu, a honorowy patronat nad biegiem objęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Partnerem tytularnym Biegnij Warszawo jest miasto stołeczne Warszawa. Akademickim partnerem biegu została Akademia Leona Koźmińskiego. Partnerami imprezy są również Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz firma NIKE.

Program imprezy

Tegoroczna edycja Biegnij Warszawo odbędzie się 2 października 2011 roku. Start zaplanowano na godzinę 11:00 z ulicy Czerniakowskiej (w pobliżu Alejki Kusocińskiego), a meta zlokalizowana będzie przy ul. Łazienkowskiej, tuż obok Torwaru.

Program minutowy

  • 08:00 – otwarcie biura imprezy
  • 09:00 – rozgrzewka przed startem
  • 10:30 – przejście na linię startu Biegnij Warszawo i Maszeruję-Kibicuję
  • 11:00 – start biegu z ulicy Czerniakowskiej
  • 14:00 – zakończenie imprezy

 

Informacja prasowa: Biegnij Warszawo 2011

http://www.biegnijwarszawo.pl/

 

 

 

Facebooktwitterlinkedin