Main Menu

“Gotowane głowy” w Teatrze Capitol

Facebooktwitterlinkedin

„Gotowane głowy” w Teatrze Capitol

Premiera dramatokomedii „Gotowane głowy” w reżyserii Kingi Dębskiej  odbyła się 10 stycznia 2011 roku.  Jest to dzieło Marka Horoščaka wystawiane na deskach teatru Capitol.

W przedstawieniu możemy zobaczyć min.: Mariana Kociniaka znanego z roli w „Janosiku”, Magdalenę Zawadzką z „Wojny domowej”, Artura Pontka grającego policjanta w „Ojcu Mateuszu”, Piotra Cyrwusa – legendarnego Ryśka z „Klanu”, oraz Olgę Sarzyńską z „Pogody na piątek”  i Bartosza Turzyńskiego, który zagrał w filmie „Generał. Zamach na Giblartarze”.

Akcja rozpoczyna się jak w baśni o Jasiu i Małgosi. Pewna młoda dziewczyna zagubiona w lesie znajduje mały domek. Okazuje się, że mieszka w nim małżeństwo z długim stażem. Prosi ich o pomoc, a gospodarze zgadzają się, aby została na noc, żeby rano odwieść ją do miasta. Po paru godzinach snu i kilku sprzeczkach do drzwi stuka dwóch młodych mężczyzn,  którym zepsuł się samochód. Pan domu namówiony przez żonę wpuszcza ich do domu i daje nocleg. Niestety nie zdają oni sobie sprawy, że za chwilę ich losy potoczą się jak w filmie Quentina Tarantino.

Sztuka opowiada o wszechobecnej przemocy , degradacji ludzkich odruchów i konflikcie pokoleń.

Redakcja portalu Ząbki24 serdecznie zaprasza na spektakl . Najbliższy występ odbędzie się 15 października 2011 roku o godzinie 19.00 w teatrze Capitol.

 

Aleksandra Soszyńska

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »