Main Menu

Nowy dyrektor szpitala w Wołominie

Facebooktwitterlinkedin

Od 1 września Szpitalem Powiatowym w Wołominie zarządza Robert Mazur, 42-letni prawnik z wykształcenia, zawodowo związany z ochroną zdrowia. „Moje działania ukierunkuję na zwiększenie dostępności usług zdrowotnych oraz ich jakości. Za wcześnie jednak mówić o szczegółach” – powiedział nowy dyrektor.

Od początku września nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego w Wołominie został Robert Mazur, 42-letni prawnik z wykształcenia, który był już dyrektorem szpitala w Przysusze w latach 2005-2011 a wcześniej naczelnikiem Wydziału Zdrowia w radomskim starostwie. Komisja pod przewodnictwem Starosty Piotra Uścińskiego miała za zadanie wybrać najlepszego fachowca wśród kandydatów. Decyzja ta jest wynikiem wielu godzin wszechstronnych analiz złożonych na piśmie przez kandydatów koncepcji zarządzania szpitalem, spotkań z nimi, odpowiedzi na wiele szczegółowych pytań, sprawdzających ich wiedzę i predyspozycje.

Robert Mazur powiedział: „Będę chciał podjąć szerokie działania, aby pozyskać jak najwięcej dodatkowych pieniędzy z zewnętrznych źródeł, spoza sytemu NFZ, np. z niewykorzystanych dotychczas możliwości uzyskania wpłat na konto szpitala z tytułu nawiązek sądowych. Podejmę także decyzje, które w perspektywie pozwolą uzyskać oszczędności podatkowe – w tym nawet do 0,5 mln zł z tytułu opłat PFRON. W uprzednio zarządzanym przez mnie szpitalu, w Przysusze, zmodernizowałem dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym cały duży zespół szpitalny dostosowując go do wymagań dzisiejszych czasów. Moje działania ukierunkuję na zwiększenie dostępności usług zdrowotnych oraz ich jakości. Za wcześnie jednak mówić o szczegółach”.

Informacja prasowa: “Powiat Wołomiński – Ziemia Cudu nad Wisłą”
Źródło: www.powiat-wolominski.pl
Tekst: Piotr Kaczorek – Rzecznik Starosty Wołomińskiego (ze zmianami)

 

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »