Main Menu

Piknik rodzinny „Ząbki dzieciom” – relacja

Facebooktwitterlinkedin

Piknik rodzinny „Ząbki dzieciom” – relacja

W dniu 11 września na stadionie miejskim Dolcanu w Ząbkach, odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez  Fundację „And I Am Up”, pierwszą tego typu w Polsce, działającą na rzecz dzieci z zespołem Downa. Wszyscy zaproszeni artyści wystąpili charytatywnie.

Mając niesamowitą przyjemność i ogromny zaszczyt patronowania temu wydarzeniu, w kontekście nie tak dawnej tragedii, która miała miejsce w Ząbkach, Redakcja Portalu zabki24.pl chciałaby wraz z Fundacją wysłać wiadomość nie tylko do mieszkańców naszego miasta, ale i dla całej Polski, do wszystkich rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi, ciężko chorymi i z zespołem Downa – są ludzie i instytucje, które nawet w najtrudniejszych momentach mogą pomóc. Nie jesteście sami!

Jak mówi Prezes Fundacji, Joanna Dąbrowska: „jednym z aspektów europejskiego programu opieki nad dziećmi z dodatkowym chromosomem jest umożliwienie dostępu do komlpekstowego, wielokierunkowego leczenia farmakologicznego. Jest ono fundamentem do budowania pełnej sprawności na trudnej drodze do samoświadomości, dojrzałości i społecznej wolności, gwarantującej pełnowartościowe życie. Warunki jakie stwarzamy dzieciom nie w pełni sprawnym, do życia i osobistego rozwoju, mają zaświadczyć o naszym poziomie kulturowym i cywilizacyjnym. Wychodzimy naprzeciw społecznemu zapotrzebowaniu podciągnięcia polskich standardów opieki nad dziećmi z Zespołem Downa, do niedoścignionych nadal, europejskich”.

Piknik rozpoczął się o godzinie 11, powitaniem wszystkich uczestników. Ponieważ pogoda tego dnia dopisała do tego stopnia, że było nawet cieplej i słoneczniej niż w środku wakacji, nic nie stało na przeszkodzie dobrej zabawy zarówno dla dzieci jak i dorosłych. A korzystać z atrakcji można było jeszcze chętniej, wiedząc na jak szczytny cel szły zebrane przez organizatorów pieniądze.

Cały festyn został zorganizowany z myślą o dzieciach z zespołem Downa i właśnie dla nich zbierane były niezbędne do funkcjonowania środki. Fundacja zadbała o to, by całe rodziny dobrze czuły się na pikniku i by każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci mogły do woli wyskakać się w wielkich dmuchanych „zamkach-zjeżdżalniach” w wesołym miasteczku, przejechać się na prawdziwym kucyku, zwiedzić wóz Straży Pożarnej, a dorośli w przerwie programu artystycznego mogli odpocząć i coś zjeść lub zakupić przedmioty wykonane przez podopiecznych Fundacji „And I Am Up”.  Na scenie, na rzecz niepełnosprawnych dzieci, odbywała się aukcja przedmiotów wykonanych ręcznie, przez Pracownię na Poddaszu. W programie znalazły się także konkursy przygotowane przez szkołe Helen Doron, muzyka wielkich mistrzów w wykonaniu kwartetu Primo Incontro, Kraina Krasnala Piksela – koncert z konkursem dla dzieci, pokaz Karate-Klub Walki KYOKUSHIN przy Szkole Podstawowej nr 1 w Wołominie. Koncert poprowadził Krasnal Piksel z TVP1, w rolę którego wcielił się znany aktor teatralny i filmowy – Maciej Gąsiorek.

O godzinie 14 na scenę wkroczył zespół ENEJ, znany głównie ze swojego przeboju Radio Hello, którym to wywalczył sobie zwycięstwo w programie telewizyjnym Must be the music. Chłopcy z zespołu zaprezentowali również swoje mniej znane szerszej publiczności utwory, przy których jednak wszyscy świetnie się bawili. Po koncercie nastąpiło wzruszające podziękowanie ze strony Pani prezes Fundacji, Joanny Dąbrowskiej, która wyraziła swoją wdzięczność za wielkie serce muzyków, którzy specjalnie dla chorych dzieci przyjechali do Ząbek. ENEJ, grając całkowicie za darmo,  nie chciał nawet zwrotu kosztów podróży, a po przystanku koncertowym w Ząbkach udał się prosto na koncert do Lublina, gdzie miał grać już cztery godziny później. Tak wspaniała postawa młodych artystów zasługuje na szczególne uznanie.

Na aukcji zlicytowano kalendarze podpisane przez wszystkich członków grupy, ufundowane przez Pana Rafała Opalińskiego, właściciela sali zabaw „Wyspy Leonarda” w Kobyłce. Oprócz kalendarzy i dołączonych do nich kuponów-niespodzianek, wylicytowane zostały jeszcze inne przedmioty przygotowane przez Pracownię na Poddaszu Pani Anny Borkowskiej: gipsowy aniołek, doniczka czy stołek. Bardzo miłym i spontanicznym gestem zaskoczyli harleyowcy, którzy zaproponowali pomoc w zbiórce funduszy dla dzieci poprzez zaprezentowanie swoich motocykli i możliwość zrobienia sobie na nich zdjęcia. Kolejnymi punktami programu były koncert zespołu rockowego RED ROOM, oraz recital aktora teatru Rampa na Targówku – Julina Mere, którzy również mieli swój wkład w licytacje. 

W drugiej części festynu wystąpiła niekwestionowana gwiazda myzyki disco-polo. Twórcy doskonale znanego przez wszystkich hitu “Żono moja” – zespół MASTERS! Lider formacji, Paweł Jasinowski wykonując między innymi ten utwór, dosłownie porwał publiczność. Występ MASTERS bez dwóch zdań był “wisienką” na torcie za który można uznać cały festyn!

Piknik zakończył się około godziny 19.30, podziękowaniem zarówno dla artystów jak i uczestników.

Zapraszamy do fotorelacji z całego wydarzenia poniżej.

Tekst: Beata Podbielska-Gładysiak/Adam Lelonek

Fundacja And I Am Up

Ul. Szwoleżerów 72/19

05-091 Ząbki

Tel.: 608-315-015

NIP: 125-155-25-65

REGON: 142024795

Nr rachunku bankowego: 49 1240 1040 1111 0010 2813 5013

Zachęcamy wszystkich do wsparcia Fundacji i pomocy tak bardzo jej potrzebującym dzieciom. Portal zabki24.pl, pragnąc wspierać tak szczytną inicjatywę, pomaga Fundacji w aukcji, która wciąż trwa – licytujcie wyjątkowe kalendarze z autografami wszystkich członków zespołu ENEJ! Piszcie na adres: redakcja@zabki24.pl! Cena wywoławcza: 10zł.

[nggallery id=40]

 

Zdjęcia: Filomena Konopka, Renata Świątecka “Foto Renifer”

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)