Main Menu

Poland Bike Marathon w Tłuszczu

Facebooktwitterlinkedin

Poland Bike Marathon w Tłuszczu

Poland Bike Marathon trzeci raz z rzędu zawita do Tłuszcza. W tym mieście, oddalonym od Warszawy o zaledwie 34 km, w niedzielę 4 września odbędzie się dziesiąty etap tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Miasteczko Poland Bike zostanie zlokalizowane w pobliżu Urzędu Miejskiego w Tłuszczu, nieopodal Ogródka Jordanowskiego i stacji PKP. Trasa szybka i generalnie płaska, przejezdna dla każdego, niezależnie od wieku i umiejętności.

– Mimo typowego mazowieckiego krajobrazu, ściganie w okolicach Tłuszcza, będzie niezwykle atrakcyjne. Trasa jest dość interwałowa i charakteryzuje się zmiennością nawierzchni. To będzie kolarskie święto w Tłuszczu, prawdziwe rodzinne pożegnanie wakacji na dwóch kółkach – mówi organizator Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs.

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (50 km), MINI (25 km) oraz FAN (7 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Tłuszcza w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

BIURO ZAWODÓW

Tłuszcz (Miasteczko Poland Bike) – 3 września (sobota) godz. 17-20 oraz 4 września (niedziela) godz. 8.30-10.30 (dystans FAN) i godz. 8.30-11.30 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.30-10.30 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.30-11.30 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
10.45 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN
11.00 – start dystansu FAN (7 km)
11.45 – ustawianie zawodników na starcie dystansów MAX i MINI
12.00 – start dystansów MAX (50 km) i MINI (25 km)
12.20 – start Mini Cross na terenie Miasteczka Poland Bike
13.30 – dekoracja dystansu FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
15.15 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

Podczas zawodów funkcjonuje elektroniczny system pomiaru czasu. Uczestnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek – przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego sklepu Decathlon (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy) oraz z bezpłatnego, profesjonalnego masażu Policealnej Szkoły Medycznej nr 4 z Warszawy. Dla uczestników – bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje itp.). Dla dzieci – Wesołe Miasteczko (dmuchane zamki, zjeżdżalnie) oraz Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne gry i konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Informacja prasowa: Urząd Miasta Ząbki
http://www.zabki.pl/

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »