Main Menu

Przetarg: Usługi w zakresie odławiania bezdomnych zwierząt

Facebooktwitterlinkedin

Urząd Miasta Ząbki ogłosił przetarg na usługi w zakresie odławiania bezdomnych zwierząt z terenu Miasta Ząbki i zapewnienia im opieki.

Zapewne nie ma osoby w Ząbkach, która idąc chodnikiem nie spotkała psa biegającego bez żadnej opieki. Nie ma wątpliwości, że sytuacja taka nie należy do komfortowych. Nikt przecież nie zapewni, że zwierze to nie jest groźne, ma wszystkie obowiązkowe szczepienia i czy w ogóle ma właściciela.

Spotkanie takie może się w najlepszym wypadku zakończyć “dreszczem emocji” lub porwaną nogawką spodni. Może jednak też dojść do dotkliwego pogryzienia, które kończy się wizytą w szpitalu w celu podania bardzo bolesnej szczepionki lub dłuższej hospitalizacji. W najgorszym wypadku może nawet dojść do śmierci osoby zaatakowanej przez “bezpańskiego” psa. Takie przypadki niestety najczęściej dotyczą dzieci, które nie mają szans w starciu z agresywną bestią mogącą ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów.

Nie oznacza to jednak, że każde napotkane zwierzę stanowi zagrożenie dla nas. Częściej to ludzie dotkliwie ranią i bestialsko traktują własnych pupili. Wakacyjne “pozbywanie” się problemu związanego z futrzanym podopiecznym jest niestety nagminną praktyką. Właściciele bez skrupułów porzucają zwierzęta w lesie lub co gorsze, wyrzucają je z pędzących samochodów. Stworzenie, które zostanie potraktowane w taki sposób, nie jest w stanie samo zadbać o siebie i jednocześnie zaczyna widzieć w człowieku wroga. Prowadzić to może właśnie do ataków, które zwierze traktuje jako samoobronę.

Aby uchronić mieszkańców Ząbek przed tego typu zdarzeniami i aby pomóc zwierzętom, Urząd Miasta Ząbki postanowił zlecić odławianie bezdomnych zwierząt profesjonalnej firmie. 23 września został ogłoszony przetarg, który ma wyłonić przedsiębiorstwo najlepiej się do tego nadające.

Zwycięzca przetargu będzie miał między innymi obowiązek:

  • odławiania wskazanych przez przedstawicieli Urzędu Miasta Ząbki, Policję lub Straż Miejską bezdomnych zwierząt z terenu Miasta Ząbki, przy pomocy urządzeń i środków nie stwarzających zagrożenia dla ich życia, zdrowia ani nie zadających im cierpienia,
  • zapewnienia w razie potrzeby opieki weterynaryjnej podczas odławiania i transportu zwierząt,
  • bezpośredniego przewożenia bezdomnych zwierząt pojazdami przystosowanymi do ich transportu,
  • przyjmowania zagubionych, zabłąkanych i porzuconych lub z innych przyczyn bezdomnych zwierząt z terenu Miasta Ząbki
  • usypiania ślepych miotów bezdomnych zwierząt nieuleczalnie chorych,
  • przekazywania zwierząt do adopcji.

Miejmy nadzieję, że nowy organ służb rozwiąże problem bezdomnych zwierząt, który bez wątpienia  bardzo negatywnie wpływa na bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Pełna treść zamówienia dostępna za tronie Urzędu Miasta Ząbki.

Tekst: Piotr Strzałkowski na podstawie informacji prasowej Urzędu Miasta Ząbki
Źródło: http://bip.zabki.pl

 

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »