Main Menu

Puchar TPZ dla Albatrosów

Facebooktwitterlinkedin

Puchar TPZ dla Albatrosów

W dniu 4 września 2011 roku na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkach odbył się turniej piłkarski o puchar Towarzystwa Przyjaciół Ząbek. Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju została drużyna Albatrosów.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był prezes Towarzystwa Przyjaciół Ząbek, Grzegorz Siwek. To on, wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji pod patronatem Burmistrza Roberta Perkowskiego oraz starosty Wołomińskiego Piotra Uścińskiego, dołożył wszelkich starań by impreza się udała.

Turniej rozpoczął o godzinie 10:00, krótkim przywitaniem ze strony organizatora oraz Zastępcy Burmistrza Ząbek, Artura Murawskiego. Pogoda tego dnia dopisywała, więc nic nie stało na przeszkodzie rozegrania wszystkich przewidzianych w tym dniu meczów z fazy grupowej, a później wielkiego finału.

Turniej cieszył się wielkim zainteresowaniem drużyn ząbkowskich, więc ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale decydowała kolejność zgłoszenia. Tak więc, ze zgłoszonych 24 sześcioosobowych zespołów, do gry zakwalifikowało się tylko 10. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, po pięć  i musiały rozegrać 15 minutowe mecze „każda drużyna z każdą”. Jedna z zakwalifikowanych drużyn jednak nie pojawiła się na turnieju.

W przerwie rozgrywek turniejowych, na boisku zaprezentowała się grupa dziewcząt roczników 1999-2001 z drużyny UKS Ząbkovia. Jeśli jednak chodzi o przekrój wiekowy zawodników turnieju, był on dość zróżnicowany tj. roczniki od 1977 do 1996. Na boisku mogliśmy obserwować zarówno już doświadczonych w boju weteranów,  jak i rywalizujących w ten sposób po raz pierwszy.

Do pierwszego półfinału zakwalifikowała się drużyna Albatrosów i Charbud. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła ze strony Albatrosów w wyniku rzutu karnego. Strzelenie kolejnych, było już tylko formalnością i cały mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla Albatrosów. W drugim półfinale zmierzyły się ze sobą drużyny TBA Express oraz KS Kopacze. Wynik meczu to 3:0 dla TBA Express.

O godzinie 18.25 rozpoczęła się niezwykle zacięta walka o trzecie miejsce w turnieju. W regulaminowym czasie gry Charbud i KS Kopacze remisowały 1:1 i nawet zarządzona pięciominutowa dogrywka nie rozstrzygnęła losów tego spotkania, o wszystkim miały zadecydować rzuty karne. W rzutach karnych 2:1 wygrała drużyna Charbud-u.

W końcu o godzinie 18.55 rozpoczęło się spotkanie finałowe, na które wszyscy czekali- Albatros vs TBA Express. Albatros, lider całych rozgrywek bez problemu poradził sobie z przeciwnikiem, którego rozgromił 8:0. Znając już zwycięzcę całego turnieju, trzeba było jeszcze wybrać „króla strzelców”, którym po dogrywce z serii rzutów karnych (3:2) , został zawodnik Albatrosów Mariusz Piórkowski, grający z numerem 16.

Kiedy już wszystko było jasne, prezes TPZ Grzegorz Siwek wraz ze swoim zastępcą i Komendantem Straży Miejskiej, Zbigniewem Forysiakiem, wręczyli wszystkim uczestnikom turnieju upominki i pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcom turnieju i królowi strzelców Puchar TPZ oraz nagrody. W cieniu „wielkiej piłki” odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych, być może w przyszłości również zawodników piłkarskich. Sponsorem nagród oraz upominków dla uczestników był Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie, „Pierogarnia Ząbkowska” oraz Przedszkole Niepubliczne „Przystań Elfów”. Patronat medialny nad turniejem objął Portal zabki24.pl.

Wyniki:

I miejsce- Albatros

II miejsce- TBA Express

III miejsce- Charbud

IV miejsce- KS Kopacze

Król Strzelców- Mariusz Piórkowski (Albatros)

 

Beata Podbielska-Gładysiak

[nggallery id=36]

Zdjęcia: Adam Lelonek

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »