Main Menu

Relacja z I Turnieju Badnimntona – Grand Prix Ząbek

Facebooktwitterlinkedin

10 września 2011r. w sali Gimnazjum Nr 1 przy ulicy Harcerskiej 9 w Ząbkach odbył się pierwszy turniej w nowym sezonie 2011/2012, zaliczany do Grand Prix Ząbek w Badmintonie.

Mimo, że losy tego turnieju ważyły się do samego końca (problemy techniczne) i mimo późnej o nim  informacji,  ponad 40 osób pojawiło się,  aby skrzyżować rakiety w 10 kategoriach.

Na pierwszy ogień jak zwykle poszli najmłodsi. Pierwsze miejsce zajął Błażej Krawczyk wyprzedzając nowych zawodników: Bartka Kaliszewicza i Kubę Niemirskiego.

Następna była kategoria klas 4-6 szkół podstawowych. W tej kategorii, w odróżnieniu od poprzedniego sezonu, nastąpił podział na dziewczęta i chłopców. Wśród dziewcząt nie miała sobie równych Kasia Wróblewska, wyprzedzając Izę Gierat i Małgosię Krzosek. W grupie chłopców zwyciężył Mateusz Całka przed braćmi Maćkiem i Bartkiem Matusikami.

Kolejne  dwie kategorie to też efekt podziału zawodników ze szkół gimnazjalnych na dziewczęta i chłopców. „Damską” kategorię wygrała Ola Rudnicka, przed Karoliną Pac i Darią Cymer.

Silna grupa, która w zeszłym sezonie dominowała w kategorii 4-6, w tym sezonie starła się z weteranami w tej kategorii. Po zaciętej walce jedynie Maxowi Górze udało się wcisnąć na podium na drugie miejsce za Patrykiem Roguskim,  ale przed zwycięzcą paru odsłon z zeszłego sezonu Kubą Orzęckim.

Prawdziwa rewolucja miała miejsce w kategorii open. Zgodnie z zapotrzebowaniem zawodników została ona podzielona aż na cztery odmiany.

Panie prosiły o osobną kategorię,  Panowie, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z badmintonem prosili o oddzielenie tych, którzy rakietą posługują się sprawnie. Wszystkie prośby zostały uwzględnione. Zarówno Panie, jak i Panowie mają kategorię dla początkujących amatorów i tych amatorów bardziej zaawansowanych.

W kategorii Pań amatorek zwyciężyła Mariola Jeromin  przed Asią Mądrą i Ewą Gierat. Nie było niestety zgłoszeń w kategorii pań amatorek zaawansowanych (zapraszamy już 8 października 2011 r.).

U Panów w kategorii początkujących po zaciętym finale wygrał Irek Wróblewski przed Krzysztofem Tatajem i będącym w coraz lepszej formie Mateuszem Dąbrowskim.

U amatorów zaawansowanych, Jacek Sadrzak wyprzedził Łukasza Orzęckiego i Irka Żurka. Krzysztof Jakubowski, który w zeszłym sezonie zajął trzecie miejsce w całym cyklu – tym razem musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Na koniec coś całkowicie nowego –  gry podwójne. W tym sezonie będą rozgrywane w dwóch odmianach: gry podwójne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych  i  gry podwójne open. Nie ma podziału na mixty czy deble – dwójki dobierają się wedle uznania.

W „młodzieżowych” parach zwyciężyła dwójka:  Max Góra i Paweł Kamiński przed Kubą Orzęckim i Mateuszem Pawlukiem oraz  Tomkiem Mądrym i Kubą Żochowskim.

Druga kategoria miała mniej silna obsadę i rozegrany został od razu finał w którym para Krzysztof Tataj i Marek Krawczyk pokonała parę Mariola i Piotr Jeromin. W ten sposób i organizator doczekał się pucharu.

Zapraszam wszystkich mieszkańców Ząbek oraz bliższych lub dalszych okolic na drugi turniej z cyklu Grand Prix, który zostanie rozegrany 08.10.2011 w sali sportowej Gimnazjum nr 1 przy ulicy Harcerskiej 9 w Ząbkach. Liczę na jeszcze większą liczbę uczestników.

Zachęcam również firmy do przekazywania drobiazgów, które mogłyby być nagrodą w zawodach, szczególnie dla najmłodszych.

Za nagrody wręczone w pierwszym turnieju dziękuję firmom: PKP CARGO SA , CTL Logistic i firmie RSL, która jest sponsorem części nagród na zakończenie cyklu rozgrywek.