Main Menu

SK BANK W ALEI GWIAZD HOTELU “TRYLOGIA”

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

 

W niedzielę 18 września ok. godziny 18.00 parking przed Teatrem Equus na terenie Klubu Galop był przepełniony. Z podjeżdżających wciąż samochodów wysiadali eleganccy goście zaproszeni na wieczorną imprezę z udziałem gwiazd polskiej estrady: Adrianny Biedrzyńskiej i Krzysztofa Daukszewicza. Nie był to jednak zwykły spektakl. Obecność wybitnego reżysera Jerzego Hoffmana zapowiadała coś więcej. Istotnie.

Ale zacznijmy od początku. Dokładnie o godzinie 18.20 przy dźwiękach fanfar na scenie Teatru pojawili się dyrektor artystyczny Marek Wysocki w towarzystwie przepięknej prezenterki Telewizji Polsat Ewy Tułacz. Witając się z publicznością szczególnie gorąco pozdrowili gości honorowych, a było ich wielu: Jerzy Hoffman wraz z małżonką, Minister Krzysztof Janik wraz z małżonką, Wicestarosta Powiatu Wołomińskiego Konrad Rytel, Burmistrz miasta Tłuszcz – Paweł Bednarczyk, Zastępca Burmistrza miasta Ząbki Artur Murawski, Wójt Klembowa – Kazimierz Rakowski, Krzysztof Gajcy – Przewodniczący Rady Gminy Tłuszcz, Dyrektor Centrum Kultury w Tłuszczu – Pan Henryk Wysocki, a także Jan Bajno – Prezes SK Bank oraz Elżbieta Kubuj – Wiceprezes Zarządu Banku. Prowadzący podkreślili, że w ciągu czterech lat istnienia Teatru Equus w Zielonce odbyło się tu dużo zaskakujących widowisk. “Apostoł Pokoju” – koncert poświęcony Ojcu Świętemu, spektakl “Między wspomnieniem a nadzieją” zagrany kilkanaście razy przy szczelnie wypełnionej widowni, ujrzały światło dzienne “Bachantki” Eurypidesa, pojawił Mariusz Pudzianowski w widowisku “Power Man”, pojawiła się plejada gwiazd polskiej sceny rozrywkowej w cyklu programów “Gwiazdy, które pamiętamy”, przewinęły piękne dziewczęta w konkursach “Miss Polski”, i “Foto Models Poland”, a także na oczach wiernych widzów mistrz kuchni Karol Okrasa odkrywał tajemnice kulinarne wielu krajów świata. W uznaniu osiągnięć artystycznych dwa lata temu z rąk prof. Ignacego Gogolewskiego Teatr Equus odebrał prestiżową nagrodę Polskiej Akademii Sukcesu.

Dyrektor Teatru Marek Wysocki powiedział następnie, że nie byłoby tych sukcesów, nie było takiej linii programowej Teatru, gdyby nie sponsorzy, którzy swoim zaangażowaniem wspierają działania teatru. I zapowiedział niezwykłą uroczystość mówiąc: “SK Bank, jako wybitny mecenas polskiej kultury i sztuki, protektor Teatru Equus, oraz pierwszy inicjator budowy Hotelu Trylogia na terenie Klubu Galop-Equus będzie miał na wieki swój dąb w centralnym miejscu Alei Gwiazd przed Hotelem Trylogia. Wkopie go osobiście Pan Prezes Jan Bajno w towarzystwie Wiceprezes Zarządu Pani Elżbiety Kubuj. W dzisiejszy wieczór swój dąb posadzi także żona wybitnego reżysera, protektora naszego Teatru Pani Jagoda Hoffman, ponieważ małżonka reżysera była współtwórczynią Galerii Muzeum poświęconej ekranizacji dzieł Henryka Sienkiewicza. W tej uroczystej chwili udział weźmie sam Mistrz Kina Polskiego, który kilka dni temu podczas swego benefisu w Pałacu Wilanowskim z rąk wiceministra kultury, jako drugi w historii twórca, po Janie Matejce otrzymał buławę i tytuł Hetmana Polskiego Kina”.

Po czym na scenę zaprosił Prezesa SK Bank Jana Bajno i Wiceprezes Elżbietę Kubuj. Przedstawiciele Banku nie kryli wzruszenia. W swoim pięknym wystąpieniu powiedzieli, że instytucja, którą kierują to nie tylko finanse, ale również szeroko pojęta pomoc w realizowaniu wartościowych przedsięwzięć artystycznych i wspieranie szlachetnych inicjatyw, a tym wyróżniają się bez wątpienia właściciele Klubu Galop Equus Państwo Bożena i Tadeusz Ładno. Potem na scenie pojawił się sam mistrz – Jerzy Hoffman. Nawiązując do nadchodzącej premiery swojego najnowszego filmu “Bitwa warszawska 1920” stwierdził, że dzięki takim ludziom czerpie jeszcze energię do pracy w zawodzie reżysera. Scenę opuścił wśród aplauzu i niemilknących braw. Koncert Adrianny Biedrzyńskiej i Krzysztofa Daukszewicza podniósł atmosferę na widowni do zenitu. Był niebywałym sukcesem i dużym przeżyciem artystycznym. Artystka zaśpiewała szlagiery z “Kabaretu Starszych Panów”, oraz znane przeboje przy wtórze rozbawionej publiczności. Krzysztof Daukszewicz po mistrzowsku serwował swoje anegdoty i piosenki, a po koncercie podpisywał książki i płyty w foyer Teatru. Artyści otrzymali piękne wiązanki kwiatów ufundowane przez SK Bank. Nagle przed Hotelem Trylogia zabrzmiała muzyka z filmu “Ogniem i mieczem”, a plac rozświetliły potężne reflektory. Wszyscy widzowie zaczęli się gromadzić w Alej Gwiazd Polskiego Filmu, aby towarzyszyć ceremonii wkopania dębów. Prezes Jan Bajno w towarzystwie Elżbiety Kubuj – Wiceprezes SK Banku posadzili dąb w centralnym miejscu obok dębów takich sław jak Daniel Olbrychski, Magdalena Zawadzka, czy Marek Piwowski. Swój dąb posadziła także pani Jagoda Hoffman – żona reżysera. Uroczystość zakończył imponujący pokaz sztucznych ogni ufundowany i przygotowany przez Arkadiusza Szaniawskiego – właściciela firmy deweloperskiej Aras.

 Wieczór ten na długo pozostanie w pamięci widzów.

Joanna Wysocka

Informacja prasowa: Urząd Miasta Ząbki
Źródło: www.zabki.pl
Zdjęcia: www.zabki.pl

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin


« (Poprzednia wiadomość)