Main Menu

Urodziny Placu Wilsona. Atrakcje na Żoliborzu

Facebooktwitterlinkedin

 

Urodziny Placu Wilsona. Atrakcje na Żoliborzu

 

Obecną nazwę Plac otrzymał na cześć Tomasza Wilsona, 28. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ogłoszone przez niego w 1917 roku warunki pokoju, obowiązujące po zakończeniu I wojny światowej były jednymi z najważniejszych wydarzeń dla naszego kraju. Jednym z postulatów było bowiem utworzenie niepodległej Polski z dostępem do morza. Warto poznać historię Tomasza i jego Placu.

W trakcie trwania urodzin przewidujemy dla Państwa wiele atrakcji związanych z historią i rozrywką. Nie zabraknie też akcentów amerykańskich.

Imprezie towarzyszyć będą wystawy, m.in. związane z Tomaszem Wilsonem, pokazy uliczne, kiermasze różności, na które zaprosiliśmy lokalną społeczność i artystów Żoliborskich oraz ich przyjaciół. Okolicznymi ulicami przejedzie parada taneczno-muzyczna z Tomaszem Wilsonem na czele, zapraszając wszystkich do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Program imprezy 24.09.2011r.

01.Uroczyste otwarcie

Uroczyste otwarcie przy udziale Burmistrza Dzielnicy Żoliborz oraz Attache Ambasady Amerykańskiej w Polsce

02.Smaki Żoliborza

Lokalne przysmaki, tradycyjne dania, domowe wypieki, oraz wiele innych ciekawych form powstających w domowych kuchniach mieszkańców Żoliborza.

03.Ekspozycje Artystyczne

Grafika, olej, rzeźba, ceramika, garderoba damsko-męska, stare książki, oraz kulturalny Misz masz, to tylko część prac aktywnych Artystów Żoliborza, którzy zaprezentują swoje prace pod nazwą Ekspozycje Artystyczne.

04.Parada taneczna

PRZYJDŹ NA PARADĘ. Pierwsza tego typu Parada na Placu Wilsona. Zamykamy ulicę, przebieramy się i podążamy za platformą muzyczną na Plac. Będzie Tomasz Wilson, będą tancerze. Przyjdź również Ty. Zabierz znajomych i rodzinę.

05.Wystawa Thomas Wooodrow Wilson

28 Prezydent Stanów Zjednoczonych. Wystawa poświęcona dokonaniom niepodległościowych Thomasa Wilsona, jak również retrospektywna próba pokazania historii samego Placu Wilsona. Ponad 150 fotografii przygotowanych specjalnie na Urodziny.

06.Koncert Wilson Square

Młody zespół w którego składzie znajdują się muzycy od zawsze mieszkający przy Placu Wilsona. Zagrali na Openerze, występowali przed Roxette. W listopadzie 2010 wydali płytę o nazwie „Ghosts Behind the Curtain”. Nie mogło ich zabraknąć na Urodzinach Placu !!!

Źródło: http://www.urodzinyplacuwilsona.pl/

 

 

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »