Main Menu

Pomóżmy w budowie nowego kościoła w Ząbkach

Facebooktwitterlinkedin

 

Pomóżmy w budowie nowego kościoła w Ząbkach

Budujemy Świątynię, Dom dla Pana Boga. Jeżeli chciałbyś wesprzeć to Boże dzieło, to jest taka możliwość. Co więcej, za 2011 rok podatnik może odliczyć do 6% dochodu w ramach darowizny dokonanej na cele kultu religijnego.

Ważne jest, by darowizna przekazana została na cele kultu religijnego (na rzecz Kościoła). Najprostszym sposobem zapewnienia celu darowizny jest określenie przedmiotu wpłaty, wpisując w tytule przelewu: “darowizna na cele kultu religijnego”. Można wpisywać i inne cele, jednak w takim wypadku urzędnik może zastanawiać się, czy dany cel wpisany w dowodzie wpłaty czy w umowie to cel kultu religijnego, czy nie.

Odliczenie przysługuje pod warunkiem, że wysokość darowizny jest udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego. W zeznaniu wykazujemy komu i ile przekazaliśmy tytułem darowizny.

np. Parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego, 
ul. Powstańców 30,  05-091 Ząbki
Nr konta 84 8006 0000 0022 6149 2004 0001 

Można również wspomóc budowę świątyni w inny sposób, mianowicie przekazując 1% podatku dochodowego na Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, pomagając tym samym najbardziej  potrzebującymi – osobom obłożnie chorym, w szczególności chorym  paliatywnie. Wystarczy tylko wypełnić  odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-37,  PIT-28).

W rubryce „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ  ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO” wpisujemy numer Krajowego Rejestru  Sądowego Caritas DWP – KRS: 0000223182 – oraz wyliczoną kwotę, którą  chcemy przekazać, nie może jednak ona przekraczać 1% podatku należnego.

Dodatkowo – by wspomóc Naszą Parafie – w rubryce “Informacje uzupełniające” lub “Cel szczegółowy 1%” należy dopisać “Dla Parafii Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach“.

Rubryka „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% (…)” znajduje się w następujących pozycjach danego zeznania podatkowego:
PIT-28 w części M,
PIT-36 w części O,
PIT-36L w części N,
PIT-37 w części H,
PIT-38 w części G,
PIT-39 w części G,

Zapraszamy także na stronę internetową naszej parafii: http://www.parafia-zabki.pl/. Za dobroć Twojego serca sam Bóg wynagrodzi Ci w sposób stokrotny.

Ks. Proboszcz Sylwester Ciesielski

[nggallery id=49]

Zdjęcia: Piotr Strzałkowski

 

Facebooktwitterlinkedin