Main Menu

Czy Dolcan znów “zatopi” Flotę?

Facebooktwitterlinkedin

Czy Dolcan znów “zatopi” Flotę?

W 19. kolejce I ligi, Dolcan Ząbki podejmie Flotę Świnoujście. Jesienią, górą byli podopieczni Roberta Podolińskiego, wygrywając 2:1 po trafieniach Macieja Tataja i Piotra Kosiorowskiego. Starcie rewanżowe w najbliższą sobotę, 12 listopada o 13:00 na stadionie przy ul. Słowackiego w Ząbkach.

Faworytem tego spotkania jest Flota, która co prawda w poprzedniej kolejce uległa 3:2 odradzającemu się Górnikowi Polkowice, ale dwa tygodnie temu pokazała charakter, zdobywając wyrównującą bramkę w ostatniej akcji meczu z Ruchem Radzionków. Do tej pory, nasz najbliższy rywal zgromadził 30 punktów, przegrywając tylko cztery razy. Na wyjazdach spisują się nieźle; mogą się pochwalić pozytywnym bilansem bramkowym oraz tylko dwoma  porażkami.

Obrońcy Dolcanu będą musieli być bardzo czujni, bowiem do Ząbek przyjedzie naprawdę groźna para bramkostrzelnych pomocników, którzy w tym sezonie zdobyli po 5 bramek. Mowa tutaj o Krzysztofie Bodzionym oraz Tomaszu Ostalczyku. Obaj wystąpili w Świnoujściu przeciwko naszym piłkarzom i choć bramkę zdobył tylko ten pierwszy, to ani jednego ani drugiego nie wolno teraz zlekceważyć.

Różnica w tabeli mówi sama za siebie (5. miejsce Floty i 13. Dolcanu), ale nie odkryję Ameryki stwierdzeniem, że nieraz w obecnym czy poprzednim sezonie widziano w Ząbkach zwycięstwa miejscowych nad wyżej notowanymi rywalami. Sobotni mecz będzie miał wyjątkową oprawę. W związku z nieśmiertelnym duchem Dnia Niepodległości, każdego kibica zachęcamy do przyniesienia na stadion chorągiewki z biało-czerwoną flagą. Jest to nietylko hołd złożony tym, którzy  walczyli o niepodległość w 1918 roku, ale również wszystkim ludziom związanym ze sportem, którzy odpowiedzieli na wezwanie do walki, również podczas innych zrywów, np. podczas Powstania Warszawskiego walczył znakomity Polski oszczepnik, Eugeniusz Lokajski. Stwórzmy zatem patriotyczną atmosferę w czasie ostatniego w tym roku ligowego meczu Dolcanu!

Adam Guzowski

 

Facebooktwitterlinkedin