Main Menu

Ząbkovia Cup – relacja

Facebooktwitterlinkedin

Ząbkovia Cup – relacja

Druga edycja Turnieju Ząbkovia Cup zakończona.  Tym razem dziewczęta w trzech kategoriach wiekowych (rocznik 2000, 1999 i 1998) walczyły  o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki. I właśnie pan Burmistrz Robert Perkowski  dokonał uroczystego otwarcia rozgrywek. Dostał z tej okazji od Prezesa UKS Ząbkovia Ząbki Jarosława Dobrowolskiego koszulkę klubową ze swoim nazwiskiem. Podczas tej ceremonii obecni byli również: Małgorzata Zyśk – dyrektor Gimnazjum nr 2, Jacek Romańczuk – dyrektor MOSiR – u oraz radny Grzegorz Siwek.

W roczniku 2000 walczyły dwie drużyny Ząbkovii. I drużyna zaczęła od zwycięstwa z SP 2 w Szydłowcu, potem wysoko pokonała koleżanki z Ząbkovii II aby w trzecim meczu bezbramkowo zremisować z KKS Włókniarz Kalisz. O ostatecznej kolejności decydował ostatni mecz w roczniku 2000 pomiędzy UKS Ząbkovia Ząbki I a UKS “Szóstka” Inowrocław. Dziewczętom z Ząbkovii do zajęcia pierwszego miejsca potrzebna była wygrana, remis dawał im miejsce drugie – niestety Ząbkowiankom nie udało się pokonać drużyny z Inowrocławia i ostatecznie uplasowały się na miejscu trzecim. Ambicji i woli walki nie można odmówić także II drużynie Ząbkovii, w której grały mniej doświadczone zawodniczki. Co prawda nie udało im się wygrać żadnego meczu, ale z meczu na mecz grały coraz lepiej – w swoim ostatnim pojedynku – z UKS “Szóstka” Inowrocław straciły tylko jedną bramkę i do końca walczyły o lepszy wynik.

Bardzo pasjonujący był pojedynek o tytuł królowej strzelczyń, w którym Ola Ferens (UKS Ząbkovia Ząbki) zmierzyła się z zawodniczką UKS “Szóstka” Inowrocław (pomiędzy słupkami stanęła “neutralna” bramkarka – zawodniczka KKS Włókniarz 1925 Kalisz). Niestety Oli nie udało się wywalczyć upragnionego tytułu.

W oczekiwaniu na dekorację rocznika 2000 zawodniczki oraz kibice mogli obejrzeć pokaz football freestyle w wykonaniu grupy FRESH. Grupę tę tworzą: Łukasz Chwieduk (aktualny Mistrz Europy) oraz Michał Rycaj (aktualny Mistrz Polski).

Tradycyjnie już atrakcją towarzyszącą rozgrywkom piłkarskim była LOTERIA z mnóstwem atrakcyjnych fantów. Wygrywał każdy los !!!

OSTATECZNA KLASYFIKACJA w kategorii 2000 i młodsze:

1. KKS Włókniarz 1925 Kalisz
2. UKS “Szóstka” Inowrocław
3. UKS Ząbkovia Ząbki I
4. SP 2 Szydłowiec
5. UKS Ząbkovia Ząbki II
Nagrody indywidualne zdobyły:
Najlepsza zawodniczka: Weronika Helińska (KKS Włókniarz 1925 Kalisz)
Najlepsza bramkarka: Ewa Pluta (UKS Ząbkovia Ząbki I)
Królowa strzelczyń: Weronika Ziemba (UKS Szóstka Inowrocław)
Najlepsza obrończyni: Ola Ferens (UKS Ząbkovia Ząbki)

Po zakończeniu rozgrywek grupowych zawodniczki Ząbkovii z rocznika 2000 udzieliły wywiadu dla TVP SPORT (relację będzie można obejrzeć już w najbliższą sobotę 12 listopada o godz.10.00).

W rozgrywkach rocznika 1999 bezkonkurencyjne były gospodynie, które wygrały wszystkie mecze.
Ostateczna kolejność w tych rozgrywkach :
1. UKS Ząbkovia Ząbki
2. KKS Włókniarz 1925 Kalisz
3. UKS ”Szóstka” Inowrocław
4. UKS Mazovia Grodzisk Mazowiecki
5. KS Raszyn
6. UKS Goliat Leoncin
Najlepsza zawodniczka: Iga Kowalczyk (UKS Ząbkovia Ząbki)
Najlepsza bramkarka: Ania Dobosz (UKS Ząbkovia Ząbki)
Królowa strzelczyń: Ola Witczak (KKS Włókniarz 1925 Kalisz)
Najlepsza obrończyni: Kinga Troszyńska (UKS Szóstka Inowrocław)

Rewelacją rozgrywek w roczniku 1998 była drużyna KS Unifreeze Górzno, która (podobnie jak zwyciężczynie w roczniku 1999) wygrała wszystkie mecze.
Kolejność w roczniku 1998 była następująca :
1. KS Unifreeze Górzno
2. UKS Wiktoria Gielniów
3. KKS Włókniarz 1925 Kalisz
4. KS Raszyn
5. UKS Mazovia Grodzisk Mazowiecki
6. UKS Ząbkovia Ząbki

Najlepsza zawodniczka: Aneta Krzyżanowska (UKS Wiktoria Gielniów)
Najlepsza bramkarka: Monika Sowalska (UKS Mazovia Grodzisk Mazowiecki)
Królowa strzelczyń: Anna Siwicka (KS Unifreeze Górzno)
Najlepsza obrończyni: Marta Adamczyk (KS Raszyn).

Po oficjalnym zakończeniu rozgrywek z zawodniczkami Ząbkovii spotkali się burmistrzowie Ząbek: Robert Perkowski i Artur Murawski. Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale oraz smycze. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie zawodniczki Ząbkovii – także te, które nie mogły zagrać w Turnieju. Szczególnie miłym akcentem była obecność najmłodszych zawodniczek (z roczników: 2001, 2003, 2004 i 2005), które poza medalami i smyczami otrzymały także specjalne koszulki z napisem “ZĄBKOVIA – ZAWODNIK”.

Izabella Jezierska – Gwóźdź

Beata Komosińska – Ferens
UKS Ząbkovia Ząbki

[nggallery id=52]

Fot.: Adam Lelonek

 

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »