Main Menu

Uroczyste otwarcie ul.11 Listopada

Facebooktwitterlinkedin

W sobotę 17 grudnia punktualnie o godz. 12.30 na parkingu przed kościołem Miłosierdzia Bożego w Ząbkach popłynęła świąteczna muzyka, a głos lektora witał licznie zgromadzoną publiczność i zaproszonych gości. W powietrzu unosił się zapach grillowanych potraw, bo w dwóch namiotach rozdawano pieczone kiełbaski, kaszankę, znakomicie przyrządzoną karkówkę, serwowano gorącą kawę i herbatę, natomiast dzieci zajadały się żelkami i prażoną kukurydzą.

Podjeżdżające limuzyny przywoziły znamienitych uczestników uroczystości: Posła RP – Jacka Sasina, Starostę Powiatu Wołomińskiego – Piotra Uścińskiego, z samochodów wysiadali Burmistrz Ząbek Robert Perkowski, Zastępca Burmistrza Artur Murawski, Przewodniczący Rady Miasta Ząbki Krzysztof Bławdziewicz. Przybyli też licznie Radni Miasta.

Oto za chwilę odbędzie się uroczystość oddania do użytku modernizowanej od kilku miesięcy ulicy 11-go Listopada. Gospodarzem wydarzenia był Burmistrz Robert Perkowski, który w kilku słowach przywitał licznie zgromadzonych mieszkańców i podziękował głównemu wykonawcy robót firmie Dowbud-C. Głos zabrali również Jacek Sasin, Piotr Uściński, Artur Murawski, Krzysztof Bławdziewicz, a także Jan Całka-prezes Dowbudu-C.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali znamienici goście oraz wybrana losowo przez Burmistrza jedna z najmłodszych mieszkanek kilkuletnia jasnowłosa dziewczynka.

W zastępstwie księdza proboszcza oddaną do użytku ulicę poświęcił Ks. Kanonik  Marek Janicki, który w swoim krótkim kazaniu odniósł się do rozwagi kierowców i bezpieczeństwa na drodze.

Burmistrz Robert Perkowski wraz z Zastępcą Arturem Murawskim wręczyli dyplomy i podziękowania osobom i instytucjom zaangażowanym w przebudowę ulicy. Dyplomy otrzymali: inż. Jan Całka, inż. Paweł Całka, inż. Hanna Komar, inż. Marek Wasiota, inż. Gabriel Marczak, oraz Arkadiusz Powierża. Po zakończeniu uroczystości goście wraz z mieszkańcami zasiedli wspólnie w namiocie do tradycyjnego grilla.

Świetną oprawę muzyczną zapewniło Radio Ząbki jako nowy projekt edukacyjny naszego Miasta, bezpieczeństwa strzegła ząbkowska Straż Miejska, a nad stroną techniczną czuwała młodzież Publicznego Gimnazjum Nr 2. Tak przyjaznej atmosferze spotkania nie przeszkadzał nawet przenikliwy wiatr i nadchodzący, zapowiadany przez meteorologów mróz.

Czekamy na realizację kolejnych inwestycji w naszym mieście.

Joanna Wysocka

[nggallery id=63]

Informacja prasowa: UM Ząbki
Źródło: zabki.pl
Fot.: zabki24.pl

Facebooktwitterlinkedin