Main Menu

Wiedzą jak pomagać ofiarom wypadków

Facebooktwitterlinkedin

Gdy liczą się sekundy po wypadku potrzeba jest osoba, która będzie umiała fachowo pomóc, a przede wszystkim nie zaszkodzić i opanować sytuację do przyjazdu lekarza. Taką wiedzę uzyskało ponad 80 osób uczestniczących w kursie pierwszej pomocy zorganizowanym przez Starostwo wołomińskie, a prowadzonym przez specjalistów ze Szpitala Powiatowego.

Specjaliści ze naszego szpitala przez dwa dni w przystępny sposób opowiadali i pokazywali jak udzielić pierwszej pomocy i jak możemy pokonać nasz, często paraliżujący, strach przed udzieleniem pomocy i przed niepotrzebnym wyrządzeniem komuś większej krzywdy.

Podczas spotkania uczestnicy nauczyli się jak korzystać ze środków ochrony osobistej i apteczki, jak udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej w podstawowych przypadkach – przy zadławieniu, przy wstrząsie, przy urazie kręgosłupa, w przypadku krwotoków, jak prowadzić resuscytację krążeniowo- oddechową, jak opatrywać rany i jakie są zasady używania AED – automatycznego defibrylatora zewnętrznego. Szkolący wskazywali jak prawidłowo wezwać pogotowie czy też zachęcić, a wręcz wezwać dodatkową osobę z tzw. gapiów do pomocy.

Szkolenie zorganizował Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wołominie.Piotr Kaczorek, Rzecznik Prasowy Starostwa Wołomińskiego

Informacja prasowa: Powiat Wołomiński
Źródło: powiat-wolominski.pl
Fot.: powiat-wolominski.pl

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »