Main Menu

Nowy rok, nowy sport

Facebooktwitterlinkedin

Nowy rok, nowy sport

Potrzebujesz ruchu? Chcesz spróbować czegoś nowego w sporcie? Zapraszamy na treningi tchoukballu (czukbolu), które odbywają się w ząbkowskim Gimnazjum nr 1.

Tchoukball to bezkontaktowy sport drużynowy, a przy tym gra bardzo intensywna, dynamiczna i widowiskowa. W odróżnieniu od innych sportów zespołowych, w tchoukballu nie traci się energii na przeszkadzanie przeciwnikowi w grze – to sport bez fauli! Zamiast tego, zawodnicy muszą wykazać się sprytem, dobrym ustawieniem i nieprzewidywalnymi zagraniami (gra się na obie bramki!), tak aby zmylić przeciwnika, jednocześnie samemu grając skutecznie w obronie.

Treningi prowadzi Mikołaj Karolczak, mieszkaniec Ząbek i członek Stowarzyszenia Kultury Fizycznej “Tchoukball.pl”, które zajmuje się propagowaniem tej urzeczywistniającej ducha fair-play dyscypliny sportu. Klub działa od 2008 roku i jest członkiem Międzynarodowej Federacji Tchoukballu. Na swoim koncie ma m.in. dwukrotny udział w reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy, coroczną organizację festiwalu tchoukballu  plażowego oraz przeprowadzenie wielu warsztatów dla nauczycieli WF.

Na treningi zapraszamy osoby pełnoletnie – panów i panie.  Szczególne zaproszenie kierujemy także do nauczycieli wychowania fizycznego, ponieważ chcielibyśmy upowszechnić tchoukball (który ma ogromne walory sportowe, jak i wychowawcze) wśród młodzieży. Obecnie trenuje już młodzież z 2 szkół w Warszawie, a także z kilku z innych miast Polski.

Na naszej stronie internetowej znajduje się wiele informacji na temat tchoukballu: przepisy gry, zdjęcia i filmy, oraz czukbolowa mapa Polski.

Miejsce: Ząbki, Gimnazjum nr 1, ul. Harcerska 9
Czas: czwartki, godz. 20-21.30
Koszt: wspólny wynajem sali (ok. 10-15 zł)
Kontakt: Mikołaj Karolczak, czuk@onet.eu
Informacje: www.tchoukball.pl oraz www.czukbol.pl, Facebook: Tchoukball.pl

 

 

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »