Main Menu

Zielonka: Bezpieczny Internet w bibliotece

Facebooktwitterlinkedin

Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonce prowadzi działania edukacyjne na rzecz bezpiecznego używania Internetu przez dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Użytkownicy Biblioteki mają możliwość skorzystania z platformy e-learningowej zawierającej multimedialne pakiety edukacyjne, dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Są to:

 • 3…2…1 Internet – kurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VI, wykorzystujący kreskówki i inne formy edukacji przez zabawę(morał płynący z każdego odcinka prezentowany jest przez kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca),
 • W sieci – kurs przeznaczony dla uczniów gimnazjum i liceum, przedstawiający zagadnienia bezpieczeństwa w Internecie w konwencji talk-show (w roli prowadzącej program występuje piosenkarka Ewa Farna),
 • Dziecko w Sieci – kurs przeznaczony dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi.

Kursy e-learningowe prezentują takie zagadnienia, jak:

 • cyberprzemoc – jak uniknąć nękania lub szantażowania przy użyciu Internetu,
 • kontakty online – jak bezpiecznie zawierać znajomości w Internecie,
 • ochrona prywatności – o możliwych konsekwencjach umieszczania w Internecie zbyt wielu informacji na swój temat,
 • poszanowanie własności intelektualnej,
 • uzależnienie od Internetu.

Aby zarejestrować się na platformie e-learningowej należy:

 1. Wejść na www.fdn.pl/kursy/biblioteki
 2. Kliknąć w przycisk „rejestracja ucznia”
 3. Wypełnić formularz rejestracyjny, podając między innymi kod aktywacyjny otrzymany od bibliotekarza (po kod aktywacyjny zapraszamy do Biblioteki – kod jest dostępny w Bibliotece głównej i w każdej z naszych filii)
 4. Po zakończeniu rejestracji, logując się przy użyciu właściwego loginu i hasła, użytkownicy biblioteki mogą korzystać z przygotowanych dla nich kursów: 3…2…1…Internet, W Sieci oraz Dziecko w Sieci
 5. Po ukończeniu kursu użytkownik otrzymuje certyfikat i jest traktowany jako uczestnik kampanii Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu.

Uwaga! Nagrody! Po ukończeniu kursu użytkownik platformy może przygotować multimedialną relację na temat kursu i przynieść ją do Biblioteki. Biblioteka wyśle taką relację do organizatorów akcji, którzy w drodze konkursu wybiorą pięć najciekawszych relacji z całej Polski. Nagrodzeni otrzymają urządzenia tBook-7200 (czytniki elektronicznych książek z funkcją odtwarzacza multimedialnego z radiem i grami oraz przeglądarką plików graficznych).

WIECEJ O AKCJI CZYTAJ NA fdn.pl
ZAPRASZAMY!

Informacja prasowa: UM Zielonka
Źródło: zielonka.pl

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)