Main Menu

Zielonka: Policja zlikwidowała nielegalną szwalnię

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Stołecznej Policji wraz ze swoimi kolegami z Wołomina zlikwidowali w podwarszawskiej Zielonce nielegalną szwalnię. Podrabiano tam markowe ubrania wszywając i wklejając metki znanych firm. Łączna wartość zabezpieczonych przedmiotów wynosi co najmniej 50 tysięcy złotych.

Policjanci zwalczający przestępczośc gospodarczą dostali informację, że w jednym z domów w Zielonce działa nielegalna szwalnia. Na miejscu w dobudówce znajdującej sie na tyłach posesji funkcjonariusze zabezpieczyli 9 profesjonalnych maszyn dziewiarskich, urządzenia do metkowania oraz kilkanaście tysięcy półproduktów i nielegalnie wytworzonych metek, wszywek i etykiet z zastrzezonymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Zabezpieczono również 80 sztuk różnego rodzaju odzieży ( bluzy i spodnie dresowe ) z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Najprawdopodobniej sprawcy działali od ok. roku i swoim działaniem naruszyli przepisy ustawy prawo własności przemysłowej. Czyn ten jest zagrożony karą do 5 lat więzienia. Sprawę prowadzi Wydział do Wlki z Przestępczością Gospodarczą KPP Wołomin.

Informacja prasowa: Komenda Stołeczna Policji
Źródło: policja.waw.pl

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin


« (Poprzednia wiadomość)