Main Menu

ZTM informuje o utrudnieniach

Facebooktwitterlinkedin

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, od 18 stycznia br. ZTM przez całą dobę informuje o zatrzymaniach w ruchu komunikacji miejskiej. W górnej części strony internetowej ztm.waw.pl pojawia się pasek “utrudnienia”, informujący o doraźnych zatrzymaniach w ruchu.

W pasku „utrudnienia” prezentowane są najważniejsze doraźne zmiany, trwające dłużej niż 15 minut. Głównie dotyczą transportu szynowego (awarie, zatrzymania w ruchu tramwajów czy pociągów, odwołania kursów pociągów itd.). Wskazywane są także zamknięcia ulic czy skrzyżowań, które wymuszają objazdy autobusów. Nie są podawane informacje o “typowych” korkach. Pojawiające się komunikaty są krótkie, zawierając maksimum informacji typu: godzina zdarzenia/zgłoszenia, miejsce, kierunek (lub kierunki), w którym występuje utrudnienie, a po ewentualnym ustanowieniu objazdów informacja o zmienionych trasach.

Stopniowo zakres informacji będzie się zwiększał. W przypadku problemów, które mogą utrudnić podróżowanie bardzo licznej grupie pasażerów, np. poważne ograniczenie kursowania metra czy całkowite zatrzymania ruchu, informacje takie będą wyróżniane na dodatkowym żółtym pasku na stronie głównej.

W chwilach, gdy nie ma komunikatów, blok się nie wyświetla. Nie oznacza to, że nie ma żadnych utrudnień na mieście, a jedynie tych odstępujących od swego rodzaju “normy”. Inne utrudnienia są wyłącznie w odpowiednim bloku informacyjnym.

Informacja prasowa: ZTM

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)