Main Menu

Ząbkovia na Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o PPR Gminy Grójec

Facebooktwitterlinkedin

W sobotę 19 lutego 2012 r. w hali sportowej Grójeckiego Ośrodka Sportu „Mazowsze” przy ul. Sportowej 16 został rozegrany Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt (rocznik 1996 i młodsze) o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Grójec.

W Turnieju wzięły udział drużyny:

 • TKKF Grójec
 • TKKF Grójec 2
 • UKS Pilawa
 • UKS Zamłynie Radom
 • MUKS Praga Warszawa
 • UKS Ząbkovia Ząbki
 • UKS Ząbkovia Ząbki 2
 • GOSiRKI Piaseczno

Ząbkovia grała w następujacych składach:

UKS Ząbkovia Ząbki (rocznik 1999 – 2000): Ola Ferens, Monika Gałązka, Magda Górecka, Julia Gwóźdź, Ola Kacprzak, Iga Kowalczyk (kapitan), Ania Kozioł, Klaudia Krawczyk, Weronika Ślesicka (bramkarka), Klaudia Tuszyńska.

UKS Ząbkovia Ząbki 2 (rocznik1997 – 1999): Ania Dobosz (bramkarka), Nikola Karczewska, Kamila Niemyjska (kapitan), Martyna Rosa, Dominika Stankowska, Paulina Szyszka, Angelika Tarasiewicz, Natalia Zawadzka, Angelika Zawistowska.

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.

Dla młodszych zawodniczek Ząbkovii był to ostatni sprawdzian przed Halowymi Mistrzostwami Mazowsza Młodziczek, które odbędą się w dniu 25 lutego w Mochowie. Po raz kolejny w rywalizacji ze starszymi zawodniczkami (z juniorkami młodszymi) dziewczęta z Ząbek spisały się bardzo dobrze. Program Turnieju został ustalony przez organizatorów w ten sposób, iż w ostatnim meczu

Ząbkovia grała z Ząbkovią 2. Obydwie nasze drużyny uległy wcześniej fawortykom (KS Zamłynie Radom i MUKS Praga Warszawa), młodsze dziewczęta pokonały rewelację Turnieju: UKS Pilawa (z tą drużyną UKS Ząbkovia Ząbki 2 przegrała) – mecz był więc nie tylko kolejną turniejową konfrontacją naszych drużyn, ale decydował także o kolejności na całym Turnieju. Drugi raz z rzędu (poprzednio na Halowych Mistrzostwach Juniorek Młodszych U-16) wygrały starsze zawodniczki Ząbkovii, które w ten sposób zrównały się w ilości punktów z młodszymi koleżankami i wyprzedziły je w końcowej klasyfikacji.

Strzelczynie bramek:

 Ząbkovia:

 • Ola Kacprzak – 2
 • Iga Kowalczyk – 2
 • Ola Ferens – 1
 • Magda Górecka – 1
 • Klaudia Krawczyk – 1

Ząbkovia 2:

 • Martyna Rosa – 4
 • Angelika Tarasiewicz – 2
 • Nikola Karczewska – 1
 • Natalia Zawadzka – 1

OSTATECZNA KLASYFIKACJA:

 • MUKS Praga Warszawa
 • KS Zamłynie Radom
 • UKS Pilawa
 • UKS Ząbkovia Ząbki 2
 • UKS Ząbkovia Ząbki
 • GOSiRKI Piaseczno
 • TKKF Grójec
 • TKKF Grójec 2

Izabella Jezierska – Gwóźdź
Beata Komosińska  Ferens
Zdjęcia: Archiwum UKS Ząbkovia Ząbki

Facebooktwitterlinkedin