Main Menu

Finał Konkursu „EURO-POWIAT”

Facebooktwitterlinkedin

V Powiatowy Konkurs Wiedzy z Przedsiębiorczości „EURO-POWIAT” już za nami. Starosta Wołomiński wręczył nagrody najlepszym. Wcześniej uczniowie wysłuchali wykładów „Perspektywy rozwoju Gminy Wołomin w nowym okresie programowania Unii Europejskiej 2014-2020” Wiceburmistrza Wołomina Grzegorza Mickiewicza oraz „Wykorzystanie Funduszy Europejskich w Powiecie Wołomińskim” Starosty Piotra Uścińskiego.

Finał, V już konkursu przeprowadzono 28 marca br. w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie – głównego organizatora cyklu. W tym roku hasło przewodnie konkursu to „EURO-POWIAT”. Patronat nad konkursem objęli Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Starosta Wołomiński. Patronat sprawowali także SKOK Wołomin, Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Wołominie, Dwutygodnik „Dobry Znak”.

Konkurs, skierowany do gimnazjalistów i uczniów szkól ponadgimnazjalnych z powiatu wołomińskiego, został zorganizowany w trzech kategoriach – plastyka, twórczość literacka o charakterze dziennikarskim i wiedza z przedsiębiorczości. Zgłoszone prace plastyczne stanowiły interpretację słów Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka: „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”. Do komisji konkursowej wpłynęło 36 takich dzieł, z nich wybrano najlepsze:

 1. miejsce: Krzysztof Biaduń, Sportowe Gimnazjum Nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wołominie,
 2. miejsce: Milena Wojdyna, Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Jasienicy,
 3. miejsce: Anna Matys Gimnazjum im. ks. Ignacego Skorupki w Ossowie.

Wyróżnienia otrzymali:

 • Aleksandra Felczak (Gimnazjum im. ks. Ignacego Skorupki w Ossowie),
 • Martyna Orłowska(Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Jasienicy),
 • Magdalena Kozuk (Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Jasienicy),
 • Laura Saks (Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Jasienicy).

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, do konkursu o charakterze literacko-dziennikarskim uczestnicy składali prace w formie artykułu prasowego „Jak rozumiesz słowa Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka: „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”?

 1. miejsce – Izabela Dąbkowska, Zespół Szkół Ekonomicznych im Stanisława Staszica w Wołominie,
 2. miejsce – Monika Przybysz, Zespół Szkół Ekonomicznych im Stanisława Staszica w Wołominie,
 3. miejsce – Marlena Przybysz, Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu.

Najlepsza praca zostanie opublikowana na łamach czasopisma „Dobry Znak”.

Konkurs Wiedzy z Przedsiębiorczości dla Szkół Ponadgimnazjalnych rozgrywany był w dwóch etapach. W rywalizacji w poszczególnych szkołach wzięło udział 678 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych. Do finału zakwalifikowało się już tylko 27 najlepszych uczniów. Komisja składająca się z nauczycieli przedmiotu podstawy przedsiębiorczości z ośmiu szkół wyłoniła zwycięzców:

 1. miejsce: Przemysław Śledź, Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Radzyminie,
 2. miejsce: Sebastian Kubuj, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie,
 3. miejsce: Mariusz Bartosiak, Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce.

Starosta Piotr Uściński wraz z Panią Dyrektor szkoły Bożeną Czapkiewicz wręczyli nagrody wszystkim finalistom, szczególnie gratulując zwycięzcom.

Piotr Kaczorek
Rzecznik Prasowy Starostwa

Facebooktwitterlinkedin