Main Menu

Uciec ze strefy spadkowej – zapowiedź meczu Dolcan Ząbki – Bogdanka Łęczna

Facebooktwitterlinkedin

Przed piłkarzami Dolcanu kolejna okazja na „ucieczkę” ze strefy spadkowej. Dziś jest jednak potrzebne zwycięstwo nad Bogdanką Łęczna, która w przeciwieństwie do naszej drużyny, w poprzedniej kolejce wygrała swój mecz.

Dla klubu z lubelszczyzny będzie to drugi ligowy mecz z rzędu rozegrany „u siebie”. Dzieje się tak wyłącznie ze względu na wciąż trwającą budową nowej trybuny, więc chociaż spotkanie będzie miało miejsce na stadionie w Łęcznej, to Dolcan będzie w nim „gospodarzem”. Przed tygodniem, Bogdanka pokonała Flotę Świnoujście aż 5:2 i to ona jest faworytem dzisiejszej konfrontacji.

Trener Robert Podoliński będzie miał większe pole do manewru niż przed tygodniem. Do składu bowiem wracają Marcin Korkuć, Grzegorz Piesio i Piotr Bazler. Są to zawodnicy, których stać na dobrą grę i z pewnością mogą się przydać zespołowi, który po porażce z Kolejarzem potrzebuje nowej jakości. Oby ta „jakość” przełożyła się na zwycięstwo nad łęcznianami, gdyż tylko taki wynik może dać Dolcanowi szansę na oddalenie się od strefy spadkowej. By tak się stało, Wisła Płock mająca „oczko” więcej niż ząbczanie, musi drugi raz z rzędu stracić punkty. Ich rywalem będzie Olimpia Grudziądz, która w poprzedniej kolejce po ambitnej walce uległa na wyjeździe Zawiszy Bydgoszcz 4:3, choć dwukrotnie w tym meczu obejmowała prowadzenie.

Czy Dolcan podniesie się po tym „zimnym prysznicu” w Stróżach i zdobędzie trzy punkty na trudnym terenie w Łęcznej? Dotychczas piłkarze Piotra Rzepki w 11 meczach rozegranych na własnym boisku tylko dwukrotnie dała się pokonać, a odniosła siedem zwycięstw i dwia remisy. To jest jednak bilans po 10 „jesiennych” spotkaniach i tylko jednym w roku 2012, tak więc nie należy pochopnie spisywać Dolcanu na straty.

Początek spotkania zaplanowano o godzinie 15:00, a arbitrem głównym będzie pan Rafał Rokosz z Siemianowic Śląskich.

Przygotował: Adam Guzowski

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »