Main Menu

Wspólnie o potrzebach szpitala, inwestycjach starostwa i schronisku

Facebooktwitterlinkedin

15 marca 2012 r. Starosta Piotr Uściński spotkał się z burmistrzami i wójtami  miast i gmin powiatu wołomińskiego . To kolejne takie  zgromadzenie   o charakterze roboczym. Tym razem głównymi tematami rozmów były inwestycje w szpitalu powiatowym, inwestycje drogowe oraz  możliwości  utworzenia nowoczesnego schroniska dla zwierząt,  wspólnego dla wszystkich gmin.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Wołominie Robert Mazur przedstawił zamierzenia i potrzeby inwestycyjne przewidziane do realizacji w 2012 roku. Wśród nich znalazły się m.in. zakup nowoczesnych kardiomonitorów , aparatów EKG, pomp infuzyjnych, specjalnych foteli do dializ , inkubatorów  – transportowego i ze stanowiskiem reanimacyjnym dla oddziału neonatologicznego, nowych  łóżeczek dziecięcych, nowoczesnych  lamp operacyjnych , aparatu do elektrochirurgii, video gastroskopu , laparoskopu, defibrylatora , specjalnego zestawu szkieł dla poradni okulistycznej. Szacowana wstępnie wartość tych zakupów to ponad 1,2 mln zł.  To dalszy ciąg unowocześniania i poprawy warunków leczenia pacjentów wołomińskiego Szpitala Powiatowego.

Na prośbę starosty do Wołomina przyjechał Powiatowy Lekarz Weterynarii w Warszawie  Andrzej Majcher.  Ta część spotkania była poświęcona procedurom związanym z bezdomnymi zwierzętami  i ewentualnym  utworzeniem schroniska wspólnego dla wszystkich gmin naszego powiatu. Starostwo przygotowało już wcześniej analizy prawne w tym zakresie. Po wielu miesiącach rozmów   burmistrzowie i wójtowie obecni na spotkaniu  podjęli już wstępną decyzję o utworzeniu spółki mającej na celu  wybudowanie i prowadzenie schroniska dla zwierząt.  Udziałowcami spółki będą gminy . Szczegóły zostaną ustalone na kolejnym specjalnie w tym celu zwołanym przez Starostę spotkaniu.

Padła tu też informacja , iż planowane jest otwarcie w Wołominie punktu obsługi  Powiatowego Lekarza Weterynarii. Taka lokalizacja stanowiłaby znaczne ułatwienie dla naszych mieszkańców – wielu rolników, hodowców, nie musiało by już jeździć do stolicy. Starostwo wołomińskie udostępni odpowiedni lokal na ten cel.

Naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Wołominie Piotr Gontarski przedstawił burmistrzom i wójtom mapę – harmonogram inwencji starostwa na bieżący rok na terenie całego powiatu wołomińskiego.  Przekazał informacje o terminach, zakresach prac , tak aby w pełni skoordynować zaplanowane już prace starostwa z ewentualnymi planami  gmin  w tym zakresie.

Piotr Kaczorek
Rzecznik Prasowy Starostwa wołomińskiego

 

Facebooktwitterlinkedin