Main Menu

Podział punktów w Bytomiu

Facebooktwitterlinkedin

W ramach 27. kolejki I ligi, Dolcan Ząbki zremisował z Polonią Bytom 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Marcin Hirsz.

To spotkanie było ważne dla obydwu zespołów, a zwłaszcza dla gospodarzy, którzy w ostatnich trzech spotkaniach zdobyli raptem 2 punkty, czyli o 5 “oczek” mniej od Dolcanu. Podopieczni Dariusza Fornalaka zapewniali przed tym meczem, że zrobią wszystko by zwyciężyć. Za to piłkarze z Ząbek chcieli podtrzymać dobrą passę bez porażki.

Pierwsze minuty należały zdecydowanie do bytomskiej Polonii. Już w 3. minucie stworzyli groźną sytuację, ale kapitan zespołu Daniel Mąka fatalnie przestrzelił z niewielkiej odległości od bramki strzeżonej przez Rafała Leszczyńskiego. W odpowiedzi uderzał Grzegorz Piesio, jednak zbyt lekko, by sprawić problemy Marcinowi Cabajowi. Posiadanie piłki było zdecydowanie na korzyść gospodarzy, którzy coraz bardziej się “rozkręcali”. W 28. minucie objęli prowadzenie po celnej główce Bartosza Wojtkówa. Asystę przy bramce kolegi zaliczył Krzysztof Michalak.

Radość na stadionie przy ul. Olimpijskiej trwała niespełna dziesięć minut. Wyrównał również po strzale głową Marcin Hirsz. Doświadczony obrońca Dolcanu najlepiej zachował się w polu karnym w czasie rzutu wolnego wykonywanego przez Bartosza Osolińskiego i nie dał szans Cabajowi na skuteczną interwencję. W końcówce pierwszej połowy, naszym graczom dopisało szczęście. Przed wyśmienitą okazją na zdobycie bramki “do szatni” stanął Bartosz Wojtków i uderzona przez niego piłka o centymetry minęła słupek Dolcanu.

W drugiej połowie tempo gry nie zmalało. Spadkowicz z Ekstraklasy wciąż panował na boisku, jednak nie zdołał tego udokumentować kolejną bramką. Podopieczni Roberta Podolińskiego pod naciskiem rywala ograniczyli się do gry “z kontry”. W 61. minucie Maciej Tataj miał znakomitą okazję na rozstrzygnięcie losów tego spotkania. Otrzymał piłkę na 11 metrze i trafił…w poprzeczkę. Remis bardziej satysfakcjonował naszą drużynę, dlatego nie ryzykowali otwartej gry. Do końcowego gwizdka byli bezbłędni w obronie, przechwytując każde niecelne zagranie piłkarzy Polonii. Gospodarze za wszelką cenę chcieli wygrać, jednak zdawali się nie mieć pomysłu na wykończenie akcji.

Remis w Bytomiu sprawił, że Dolcan zrównał się punktami z Wisłą Płock, która w sobotę niespodziewanie pokonała Bogdankę Łęczna 3:1. Mając gorszy bilans bramkowy, klub z Ząbek zajął miejsce “Nafciarzy” w strefie spadkowej. W przyszłą niedzielę nasi piłkarze zagrają u siebie z Pogonią Szczecin, która mimo słabszego początku rundy wiosennej wciąż liczy się w walce o awans.

22 kwietnia 2012, 18:00 – Bytom (Stadion im. Edwarda Szymkowiaka)
Polonia Bytom 1-1 Dolcan Ząbki
Bartosz Wojtków 28′ – Marcin Hirsz 35′

Polonia: 13. Marcin Cabaj – 26. Wojciech Wilczyński, 16. Piotr Kulpaka, 18. Martin Baran, 5. Krzysztof Michalak – 22. Daniel Mąka (77, 34. Michał Płókarz), 8. Hermes, 7. David Kobylík, 10. Jean Paulista (83, 14. Łukasz Maliszewski), 71. Kamil Białkowski – 19. Bartosz Wojtków (70, 9. Przemysław Trytko).

Dolcan: 1. Rafał Leszczyński – 21. Damian Jakubik, 5. Marcin Hirsz, 8. Tomasz Ciesielski, 19. Rafał Grzelak – 13. Grzegorz Piesio (66, 9. Marcin Stańczyk), 2. Piotr Bazler, 20. Bartosz Osoliński, 6. Daniel Chylaszek (56, 15. Patryk Koziara), 24. Damian Świerblewski (54, 10. Robert Chwastek) – 11. Maciej Tataj.

żółte kartki: Kulpaka – Chylaszek, Świerblewski, Jakubik
sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)