Main Menu

Policjanci odzyskali skradzione hondy

Facebooktwitterlinkedin

Dwie odzyskane hondy, zabezpieczenie czterech innych pojazdów oraz areszt dla dwóch mężczyzn to efekt wspólnej pracy stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową i wydziału realizacji wymierzonej w złodziei samochodowych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową wspólnie z wydziałem realizacyjnym komendy stołecznej policji, zatrzymali dwóch  mężczyzn podejrzewanych o kradzież pojazdów na terenie Warszawy. 34- letni Dawid S. i 35- letni Jarosław Ś. specjalizowali się szczególnie w samochodach japońskich marek. Policjanci, w wyniku podjętej pracy operacyjnej  wymierzonej przeciwko osobom zajmującym się przestępstwami samochodowymi,  od dłuższego czasu przyglądali się „działalności” obu mężczyzn.

Dzięki podjętym działaniom operacyjnym Dawid S. ps. „Szczepan” i Jarosław Ś. ps. „Siwy”  zostali zatrzymani. Policjanci zabezpieczyli też 2 hondy skradzione w ostatnich dniach w Warszawie. Odzyskane pojazdy były warte ponad 200 tysięcy złotych.

W tej sprawie policjanci zatrzymali również 59- letniego Henryka P. ps. „Szoszon”, mieszkańca powiatu wołomińskiego. Na jego  posesji skradzione samochody były demontowane. Uzyskane w ten sposób części trafiały na rynek.

Podczas zatrzymania w samochodach, którymi poruszali się mężczyźni policjanci ujawnili moduły komputerowe, łamaki oraz inne przyrządy służące zatrzymanym mężczyznom do włamań i kradzieży samochodów. W tej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli także należące do podejrzanych 4 samochody marek japońskich.

Wobec 2 zatrzymanych mężczyzn policjanci złożyli wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu, do którego sąd się  przychylił. Najbliższe trzy miesiące spędzą oni w odosobnieniu.  59- latek otrzymał policyjny dozór. Za tego typu przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacja prasowa: KPP Wołomin
Źródło: policja.waw.pl
Fot.: policja.waw.pl

Facebooktwitterlinkedin