Main Menu

Starosta wołomiński posiadaczem karty mieszkańca “Jestem z Ząbek”

Facebooktwitterlinkedin

11 kwietnia br. Urząd Miasta Ząbki odwiedził Starosta Wołomiński Piotr Uściński, aby odebrać kartę mieszkańca.

Przypomnijmy, iż karta „Jestem z Ząbek” przy współpracy z SK bankiem – Partnerem Strategicznym akcji – jest naszym podstawowym narzędziem w ramach akcji promującej meldowanie się w naszym mieście. Obecnie największą korzyścią posiadania karty jest darmowy przejazd autobusami linii „Ząbki-1” i „Ząbki-2”, oraz zniżki nawet do 30 % z ponad 70 firmami, które przystąpiły do akcji „Zniżka za dowód”.

Jak zapewniają władze miasta karta będzie rozbudowana o chip elektroniczny dający nowe rozwiązania , chociażby utworzenia atrakcyjnego cennika przy korzystaniu z Centrum Rekreacyjno- Sportowego w Ząbkach, które aktualnie jest w trakcie budowy.

W chwili obecnej karty wydawane są zameldowanym mieszkańcom od 7 roku życia, natomiast od maja z tego przywileju skorzystać będą mogli niezameldowani mieszkańcy, odprowadzający podatki do gminy Ząbki, rozliczając deklarację podatkową NIP -3 w Urzędzie Skarbowym w Wołominie.

Obecnie wydaliśmy ok 7300 kart a zainteresowanie wciąż jest duże.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do utożsamiania się z naszą gminą. Karty wyrabiamy bezpłatnie w urzędzie miasta, na pierwszym piętrze codziennie w godzinach pracy. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym i zdjęciem – w przypadku braku fotografii wykonujemy ją na miejscu. Wypełniamy jedynie krótki formularz. Wyrobienie karty trwa kilka minut, a satysfakcja z jej posiadania – bezcenna.

Joanna Wysocka

Informacja prasowa: UM Ząbki
Źródło: zabki.pl
Fot.: zabki.pl

Facebooktwitterlinkedin