Main Menu

Świąteczny weekend na wołomińskich drogach

Facebooktwitterlinkedin

W okresie trzech dni świątecznego weekendu policjanci zatrzymali na terenie powiatu wołomińskiego 5 nietrzeźwych kierowców, w tym 3 kierujących pojazdami mechanicznymi i 2 rowerzystów. W tym czasie doszło do jednego wypadku drogowego, gdzie ranna została 1 osoba. Funkcjonariusze byli wzywani do 17 kolizji. Nałożyli też 77 mandatów karnych na kierujących oraz 7 mandatów na pieszych na łączną sumę 23 270 złotych.

Od piątku wołomińska „drogówka” prowadziła działania pn. „Bezpieczna Wielkanoc”. Funkcjonariusze ruchu drogowego obecni byli na ulicach miast, gmin i trasach powiatu wołomińskiego. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Nie obyło się również bez mandatów karnych nakładanych na sprawców wykroczeń w ruchu drogowym.

Przez cały świąteczny weekend funkcjonariusze na terenie powiatu wołomińskiego odnotowali 17 kolizji drogowych i 1 wypadek. Do wypadku doszło w miejscowości Kury, gdzie rowerzysta nagle zjechał na środek drogi prosto pod koła nadjeżdżającego samochodu opel astra. Ranny 64-letni rowerzysta został przewieziony do szpitala.

Ponadto policjanci nałożyli 77 mandatów karnych na kierujących oraz 7 mandatów na pieszych na łączną kwotę 23 270 złotych. W jednym przypadku zostało zatrzymane prawo jazdy, a w 15 przypadkach dowody rejestracyjne.

Podsumowując przeprowadzone działania można stwierdzić, że Święta Wielkanocne na wołomińskich drogach przebiegły spokojnie i bezpiecznie.

Informacja prasowa: KPP Wołomin
Źródło: kppwolomin.policja.waw.pl
Fot.: kppwolomin.policja.waw.pl

 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)