Main Menu

Ząbki przystąpiły do kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – “Zatrzymaj się i żyj!”

Facebooktwitterlinkedin

 

Lekkomyślność, brawura, brak wyobraźni, nieostrożność kierowców oraz pośpiech powodują, że każdego roku na przejazdach kolejowo-drogowych dochodzi do około 250 wypadków, w których ginie kilkadziesiąt osób. Jeszcze więcej odnosi obrażenia, które komplikują codzienne funkcjonowanie.

Ponieważ problem bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych dotyczy naszego miasta, Ząbki przystąpiły do kampanii społecznej Bezpieczny przejazd „Zatrzymaj się i żyj”, organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Kampania organizowana jest już od 2005 r i w tym roku przypada jej VII  edycja. Główny cel to zwiększenie świadomości społecznej, dotyczącej bezpieczeństwa na przejazdach poprzez dotarcie do jak największej liczby osób i przemówienie do ich wyobraźni. Skutkiem ma być oraz zmniejszenie ilości wypadków.

W ramach kampanii zostaną na terenie Ząbek rozpropagowane plakaty i ulotki; w  szkołach  odbędą się prezentacje edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Partnerami w kampanii są m.in. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Minister Edukacji Narodowej, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Policja, Związek Harcerstwa Polskiego, Telewizja Polska, Polskie Radko “Jedynka”, Clear Channel, onet.pl, Dziennik Gazeta Prawna, Newsweek Polska.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 

Informacja prasowa: UM Ząbki
Źródło: zabki.pl, youtube.com
Fot.: P.Strzałkowski

 

 

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »