Main Menu

Areszty dla dwóch sprawców rozboju

Facebooktwitterlinkedin

Policjanci z Ząbek zatrzymali 22-letniego Kamila L. i 19-letniego Adriana Sz. podejrzewanych o pobicie osoby, a następnie przywłaszczenie 15 zł. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty dotyczące dokonania przestępstwa rozboju. Na wniosek Prokuratury wobec obu mężczyzn Sąd zastosował areszty tymczasowe. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję o wymiarze kary podejmie Sąd.

Przed 9 rano policjanci z Ząbek uzyskali informację, że na peronie kolejowym dwóch mężczyzn zaatakowało osobę, a następnie zabrali jej 15 złotych. Funkcjonariusze nie musieli długo szukać rozbojarzy. Obaj przebywali przed sklepem monopolowym, niedaleko miejsca popełnienia przestępstwa. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez mundurowych z Ząbek.

22-letni Kamil L. i 19-letni Adrian Sz. zaczepili przypadkową osobę na peronie stacji PKP. Pobili ją, a następnie zażądali wydania pieniędzy. Gdy uzyskali 10 złotych, nie byli usatysfakcjonowani tą sumą. Sami sięgnęli po więcej. W portfelu osoby znaleźli jeszcze 5 złotych. Następnie uciekli z terenu stacji kolejowej.

Policjanci z Ząbek bardzo szybko dowiedzieli się o przestępstwie. Udali się we wskazane miejsce i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców w pobliżu sklepu monopolowego.

22-letniemu Kamilowi L. i 19-letniemu Adrianowi Sz. prokurator ogłosił zarzuty dotyczące popełnionego rozboju. Sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie tymczasowym wobec obu sprawców rozboju na wniosek Prokuratury Rejonowej. Mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Informacja prasowa: KPP Wołomin
Źródło: kppwolomin.policja.waw.pl
Fot.: P.Strzałkowski

 

Facebooktwitterlinkedin