Main Menu

Dolcan Ząbki: Nie dać się staranować przez “Słonie”

Facebooktwitterlinkedin

W meczu otwierającym 32. kolejkę I ligi Dolcan Ząbki na własnym stadionie podejmie aktualnego wicelidera rozgrywek, Termalicę Bruk-Bet Niecieczę. To spotkanie może wiele wyjaśnić zarówno w czołówce jak i dolnych rejonach tabeli. Pierwszy gwizdek arbitra już dzisiaj  o godzinie 16:30.

Wiosną drużyna z małopolski uzbierała 18 punktów, zaledwie trzy “oczka” więcej od naszej drużyny, choć w tabeli oba zespoły dzieli przepaść a ich cele są skrajnie różne. Dolcan wciąż nie może być pewien utrzymania, a “Słonie” z Niecieczy nie mogą już sobie pozwolić na stratę choćby punktu, gdyż “grupa pościgowa” złożona z Pogoni Szczecin oraz Zawiszy Bygdoszcz zbliża się nieubłaganie do prowadzącej dwójki. Liderem jest Piast Gliwice, który w ostatniej kolejce pewnie pokonał Kolejarza Stróże 2:0.

Podopieczni Dusana Radolsky’ego obecnie notują drobny spadek formy. Przegrali dwa mecze z rzędu (z Ruchem Radzionków 0:1 i Flotą Świnoujście 2:3) i są na najlepszej drodze, by “ustąpić miejsca” Pogoni lub Zawiszy. Do Ząbek przyjadą z jasnym celem: zwycięstwo. Główną siłą niecieczan jest z pewnością szeroka i wyrównana kadra złożona w dużej mierze z piłkarzy mających liczne występy w Ekstraklasie. Ludzi takich jak Dariusz Pawlusiński, Arkadiusz Baran, Andrzej Rybski, Emil Drozdowicz czy Jakub Biskup nie trzeba nikomu przedstawiać. W związku z powyższym Termalica nie ma wyraźnego lidera jeśli chodzi o strzelanie bramek. Najwięcej, bo osiem trafień ma na koncie…skrzydłowy “Słoni”, Dariusz Pawlusiński. Po siedem mają Andrzej Rybski oraz Emil Drozdowicz. Siłą dzisiejszego rywala Dolcanu jest również blok defensywny. Najlepszym dowodem na wysoką jakość tej formacji jest liczba “23” oznaczająca liczbę goli straconych w 31 kolejkach (jest to najlepszy wynik w całej lidze).

Po szczęśliwej wygranej z Sandecją, podopieczni Roberta Podolińskiego mogą odetchnąć z ulgą, choć przewaga nad 15. miejscem zajmowanym przez Wisłę Płock wynosi tylko 2 punkty. Wygląda na to, że I liga jest zbyt mała, by mogły w niej występować dwie drużyny z Mazowsza. Jedna z nich najprawdopodobniej będzie musiała pożegnać się z tym szczeblem rozgrywek po zakończeniu obecnego sezonu. W wywiadzie dla oficjalnego portalu naszego klubu – dolcanzabki.com, Robert Chwastek wyraził przekonanie, że Dolcan utrzyma się w I lidze. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko trzymać za słowo pomocnika ząbkowskiej drużyny.

Obie ekipy wystąpią dzisiaj w optymalnym zestawieniu, tak więc szykuje się emocjonująca walka dwóch drużyn walczących o ważne dla siebie cele. Dla Niecieczy będzie to też szansa na rewanż za zeszłoroczną klęskę (w Ząbkach padł wynik 5:1 dla Dolcanu). Serdecznie zapraszamy Państwa na stadion przy ul. Słowackiego 21 i zachęcamy do głośnego dopingu, który na pewno przyda się naszym zawodnikom.

Przygptował: Adam Guzowski 

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »