Main Menu

Dolcan Ząbki: Walka o punkty na arenie EURO 2012

Facebooktwitterlinkedin

Już dzisiaj, drużyna Dolcanu rozegra kolejne ligowe spotkanie. W ramach 29. kolejki I ligi podejmą Wartę Poznań na Stadionie Miejskim w stolicy Wielkopolski. Początek meczu o godzinie 18:00.

W ubiegłym tygodniu Dolcan pokonał Pogoń Szczecin 2:1 po bramkach Macieja Tataja i zachował spore szanse na utrzymanie w I lidze. Był to też piąty mecz ząbkowian bez porażki, co na tle tak wyrównanych rozgrywek jest nie lada wyczynem. Podopieczni Roberta Podolińskiego pojadą do Poznania w najsilniejszym składzie. Przy zachowaniu dotychczasowej dyspozycji, trzy punkty są jak najbardziej możliwe. Największe nadzieje pokładane są oczywiście w Macieju Tataju, który odnalazł swoją formę strzelecką z początku rundy jesiennej i w czterech ostatnich spotkaniach strzelił pięć bramek. Świetnie spisuje się również młody bramkarz Dolcanu, Rafał Leszczyński, który bronił w ostatnich pięciu meczach.

Warta w tym roku prezentuje się przeciętnie jak na swoje możliwości oraz aspiracje zarządu. Prezes Izabella Łukomska-Pyżalska jak i kibice „Zielonych” marzyła o awansie do T-Mobile Ekstraklasy na 100-lecie klubu, wypadające właśnie w tym roku. W tym momencie szanse na to są iluzoryczne, a coraz realniejszy jest spadek wielkopolskiego klubu do II ligi. Przewaga nad strefą spadkową wynosząca trzy punkty, może już po tej kolejce zniknąć całkowicie. Presja jest więc ogromna, a fakt, że piątkowy mecz będzie ostatnim rozgrywanym na arenie EURO 2012 przed rozpoczęciem mistrzostw, będzie podwójnie motywował piłkarzy do godnego pożegnania się ze Stadionem Miejskim.

Niedawno doszło w Warcie do zmiany trenera. Jarosław Araszkiewicz, niegdyś legendarny zawodnik Lecha Poznań, zrezygnował z dalszego prowadzenia kadry po…zwycięstwie 1:0 nad Ruchem Radzionków. Powodem były względy osobiste. Funkcję pierwszego trenera Warty przejął dotychczasowy asystent popularnego „Arasia”, Czesław Owczarek. Jego debiut na tym stanowisko trudno nazwać udanym. Warta bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Flotą Świnoujście.

Sędzią piątkowego spotkania pomiędzy Dolcanem Ząbki a Wartą Poznań będzie Jarosław Rynkiewicz. Arbiter ze Szczecina prowadził w tym sezonie dwa mecze naszego zespołu: z GKS Katowice (0:0) oraz z KS Polkowice (2:3).

Jesienne starcie między tymi zespołami zakończyło się zwycięstwem poznaniaków 2:0 po bramkach Łukasza Białożyta i Łukasza Jasińskiego. Udany rewanż może zbliżyć Dolcan do środka tabeli i pozwoli naszym piłkarzom spokojniej przygotowywać się do kolejnych meczów. Dwa kolejne rozegrane zostaną na wyjeździe, a na ul. Słowackiego wrócą 16 maja. Ich przeciwnikiem będzie wówczas aktualny lider I ligi, Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Przygotował: Adam Guzowski

 

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »