Main Menu

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Powiatowym w Wołominie

Facebooktwitterlinkedin

 „Jesteście cierpliwymi lekarzami dusz pacjentów, z troską zajmujecie się nimi. Za to wszystko należą się Wam słowa wielkiego uznania” –  tymi słowami starosta Piotr Uściński dziękował pielęgniarkom i położnym Szpitala Powiatowego w Wołominie. Przypadający 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych jest znakomitą okazją, żeby docenić pracę, zaangażowanie i poświęcenie. To właśnie pielęgniarki i położne są przy nas w najtrudniejszych chwilach  życia, towarzyszą podczas narodzin i ostatniego pożegnania. Postawa pielęgniarek i położnych stanowi najlepszy przykład troski o drugiego człowieka, gdzie najważniejsza jest chęć niesienia ludziom pomocy.

W Szpitalu Powiatowym w Wołominie również obchodzono to wyjątkowe święto. Swoją obecnością uświetnili je: starosta wołomiński Piotr Uściński i naczelnik wydziału zdrowia Starostwa Dorota Jagodzińska. Obecny był kapelan Szpitala ks. Piotr Krasuski, a honory gospodarzy pełnili: Urszula Starużyk – zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa i Robert Mazur – dyrektor Szpitala.

Uroczystość zgromadziła kilkadziesiąt pielęgniarek i położnych, przedstawicielek wszystkich szpitalnych oddziałów.

Chciałbym Wam przede wszystkim serdecznie podziękować za waszą pracę, za trud i wysiłek  jaki codziennie wkładacie w niesienie pomocy pacjentom.” – powiedział starosta zwracając się do pielęgniarek i położnych. – „Jesteście cierpliwymi lekarzami dusz pacjentów wołomińskiego szpitala, z troską zajmujecie się nimi. Za to wszystko należą się Wam słowa wielkiego uznania” – podkreślił Piotr Uściński.

Zespół pielęgniarek tutaj, w Wołominie,  jest niesamowity. Patrzę na Was codziennie, na Waszą ciężką i niezwykłą pracę. Jestem dumny, że pracuję w naszym szpitalu, z Wami” – powiedział kapelan Szpitala Powiatowego w Wołominie.  Przytoczył słowa  Pisma „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.  „Niech dobry Bóg was wspiera i błogosławi, niech da wam jak najwięcej sił w tej naprawdę trudnej posłudze”  – zakończył ks. Piotr Krasuski.

Po tych krótkich wystąpieniach, przepełnionych podziękowaniami i życzeniami, wręczone zostały nagrody Starosty Wołomińskiego i Dyrektora Szpitala. Dyplomy i nagrody książkowe od starosty Piotra Uścińskiego otrzymały:
1. Jadwiga Wawrzyńska (Oddział Chirurgii),
2. Bożena Krysik (Interna II),
3. Elżbieta Grabowska (Oddział Ortopedyczny),
4. Wanda Łukasiewicz (Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Trakt Porodowy),
5. Hanna Przybysz (Oddział Neonatologiczny),
6. Elżbieta Rybka (Oddział Neurologiczny),
7. Regina Prykiel (SOR),
8. Ewa Mirecka (Interna I),
9. Stanisława Podleś (Przychodnia Specjalistyczna),
10.Monika Laskowska (Stacja Dializ).

Dyrektor Robert Mazur wręczył dyplomy i nagrody finansowe za długoletnią nienaganną pracę oraz szczególne zaangażowanie i troskę w opiece nad chorymi. Nagrody otrzymały:
1.Jolanta Mateńska,
2.Jolanta Świątek.

Święto pielęgniarek i położnych zostało uczczone okolicznościowym tortem.
 

Piotr Kaczorek, Rzecznik Prasowy Starostwa
Agata Bochenek, Szpital Powiatowy w Wołominie  

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »