Main Menu

Policjant i strażnik miejski uratowali 12-latkę

Facebooktwitterlinkedin

 

Tragicznie mogła zakończyć się zabawa 12 i 13-latków na terenie budowy w Ząbkach. 12-letnia dziewczynka spadła z piętra budynku do zalanych częściowo wodą pomieszczeń piwnicznych. Powiadomieni o całym zdarzeniu sierżant Łukasz Pętkowski i strażnik miejski Przemysław Panasik zlokalizowali dziecko pływające w wodzie, szybko wydobyli na zewnątrz dziewczynkę i przeprowadzili profesjonalne działania mające na celu przewrócenie funkcji życiowych 12-latki. Teraz dziecko przebywa w szpitalu pod fachową opieka lekarzy.

W ubiegły piątek kilka minut po 19:00 dyżurny komisariatu w Ząbkach odebrał zgłoszenie z treści którego wynikało, że dziecko spadło z piętra budynku do pomieszczeń piwnicznych na terenie budowy. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol w składzie sierżant Łukasz Pętkowski i strażnik miejski Przemysław Panasik. Funkcjonariusze już po chwili znaleźli się w miejscu zdarzenia, gdzie grupa dzieci wskazała zalane częściowo wodą pomieszczenia piwniczne, gdzie miała wpaść ich koleżanka.

Strażnik miejski wszedł do wody, gdzie zlokalizował dziecko. Funkcjonariusze wydobyli dziewczynkę na zewnątrz, przystępując od razu do działań mających na celu przywrócenie funkcji życiowych 12-latce. Te prowadzili do chwili przybycia załogi pogotowia ratunkowe, która przewiozła dziecko do szpitala. Jak ustalili policjanci grupa 12 i 13-latków weszła do budynku pomimo tablicy informującej o terenie budowy i zakazującej wstępu na jej teren.

Prowadzone przez funkcjonariuszy dalsze czynności wyjaśnią dokładne przyczyny tego zdarzenia. Szybka i sprawnie przeprowadzona akcja przez sierżanta Łukasza Pętkowskiego i strażnika miejskiego Przemysława Panasik zapobiegła rodzinnej tragedii.

Informacja prasowa: KPP Wołomin
Źródło: kppwolomin.policja.waw.pl

Facebooktwitterlinkedin