Main Menu

Portal zabki24.pl na Ukrainie

Facebooktwitterlinkedin

Portal zabki24.pl na Ukrainie

 

W dniach 27-29 kwietnia br. odbyły się warsztaty dziennikarskie dla ukraińskich dziennikarzy i redaktorów portali internetowych. Były one organizowane przez Fundację im. Hetmana Piotra Konaszewicza-Sahajdacznego, a cały projekt finansowany był przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w ramach Programu „Przemiany w Regionie RITA”. Na wydarzeniu tym nie zabrakło naszego Portalu zabki24.pl, który miałem zaszczyt reprezentować.

Dzięki nowym kontaktom i bardzo owocnym rozmowom śmiało można powiedzieć, że nasz debiut w takim międzynarodowym projekcie medialnym należy zaliczyć do udanych. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że będziemy brać też udział w kolejnych tego typu przedsięwzięciach, wykorzystując przy tym nasze skromne możliwości do promocji naszego miasta.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że udało nam się nawiązać współpracę z Portalem Moja Winnica – http://www.myvin.com.ua/, na który serdecznie zapraszamy. Daleko nam co prawda z poczytnością do naszych ukraińskich kolegów (niecałe 200 tys. wizyt miesięcznie jest dla nas na chwilę obecną raczej abstrakcyjne), ale zapewne już w czerwcu rozpoczniemy między-redakcyjną współpracę, która dla Czytelników naszych portali zaowocuje artykułami zagranicznych dziennikarzy, tłumaczonymi na język polski, ukraiński i rosyjski.

Korzystając jeszcze z okazji, chciałem wyrazić szczere wyrazy uznania dla organizatorów, ale i wszystkich uczestników warsztatów, za ich pomysłowość, kreatywność i osiągnięcia. Z całą pewnością powiedzieć można, że tego typu inicjatywy zdecydowanie wpływają nie tylko na przepływ idei i wymianę doświadczeń, ale także w istotny sposób kształtują postrzeganie samej idei dziennikarstwa.

Zapraszamy także do zapoznania się z artykułem zamieszczonym na stronie Fundacji “Edukacja dla Demokracji”: tutaj.

Adam Lelonek
Redaktor Naczelny Portalu zabki24.pl

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)