Main Menu

UWAGA – zmiana organizacji ruchu na ul. 3 Maja

Facebooktwitterlinkedin

 W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy ulicy 3 Maja od dnia 28 maja br. wprowadza się zmiany w organizacji ruchu oraz kursowaniu autobusów linii 199 i „Ząbki-1”.

Ulica 3 Maja zostaje wyłączona z ruchu na całej długości w tym na odcinku od przejazdu kolejowego do ul. Orlej. Nie będzie możliwości wjazdu na ulicę 3 Maja z ulic Poniatowskiego, Orlej, Legionów i Piłsudskiego. W związku z wytyczeniem objazdów dla autobusów ulica Poniatowskiego na odcinku ul. ks. Skorupki – Targowa oraz ulica Targowa stają się jednokierunkowe.

Wprowadzone zostają również restrykcje związane z parkowaniem. Samochody parkujące pomimo obowiązującego zakazu (znak B-35 z tabliczką T-24), które będą utrudniały kursowanie autobusów, zostaną odholowane na koszt właściciela.

Autobusy linii 199 i „Ząbki-1” zostają skierowane na objazdy. Autobus linii 199 jadący w kierunku stacji PKP Ząbki skręci z ul. Kwiatowej w ul. Ks. Skorupki, następnie pojedzie ulicą Poniatowskiego i Targową do ul. Piłsudskiego i po przekroczeniu przejazdu kolejowego wróci na swoją stałą trasę. Autobusy linii „Ząbki-1” w wariancie „Piłsudskiego” kursujące w kierunku CH M1 pojadą tą samą trasą.

Autobus linii 199 i „Ząbki-1” jadące w kierunku południowym będą kursowały ulicami Piłsudskiego, Kołłątaja i ul. ks. Skorupki gdzie wrócą na swoje stałe trasy.

Przystanki „PKP Ząbki 04” (Pasaż) na ul. Orlej i „PKP Ząbki 03” na ul. 3 Maja zostają zawieszone. Osoby przesiadające się z i na pociąg mogą korzystać z istniejących przystanków „PKP Ząbki 01” i „PKP Ząbki 02” na ul. Batorego w okolicy Szkoły Podstawowej Nr 2. Utrudnienia potrwają do 31 lipca.

Przepraszamy za zaistniałe niedogodności i prosimy o wyrozumiałość.
Urząd Miasta Ząbki


Pokaż Organizacja ruchu podczas budowy na większej mapie

Informacja prasowa: UM Ząbki
Mapa: robertperkowski.pl
fot. P.Strzałkowski

Facebooktwitterlinkedin