Main Menu

“End of the Year Gala”

Facebooktwitterlinkedin

Szanowni Mieszkańcy! To już III edycja „ End of the year Gala”, tym razem pod honorowym  patronatem  Teatru Rampa na Targówku .Patronat medialny objęły jak zwykle: telewizja Wołomin, ząbkowski portal: zabki24pl, ząbkowska gazeta „ Co słychać?” oraz  „ Gazeta Regionalna”.

15 czerwca, w teatrze Rampa na Targówku, odbył się koncert charytatywny  “ Artur i przyjaciele”, zorganizowany przez fundację AND I AM UP, Centrum Helen Doron oraz Language Workshop w Ząbkach, przy współudziale ząbkowskiego API MARKET z ul. Szwoleżerów, Firmy „Orchidea” z Zielonki oraz zaprzyjaźnionej kwiaciarni „ LOTOS” usytuowanej  przy ul. Szwoleżerów.

Chcecie Państwo doświadczyć drobnej życzliwości przez duże Ż… wymienić uśmiechy i porozumiewawcze spojrzenia pełne przesłania, że świat nie jest taki zły, przy okazji „poszerzania horyzontów” czyli zdobywania bezcennych umiejętności językowych i wiedzy oraz  robienia zakupów,  w szeregu  kolejnych, podobnych do siebie dni???

Zapraszam was  do pozornie zwyczajnych, postrzeganych jako jedne z wielu, ww. handlowych punktów rozrastających się Ząbek i obowiązkowo kolorowego Centrum Helen Doron, jeżeli chcecie poczuć się odrobinę lepiej w szarzyźnie codziennego życia i spotkać ludzi, którzy robią coś dobrego dla innych…Niełatwo jest wyjść poza mały świat własnych, doraźnych potrzeb i nawarstwiających się mniejszych i większych życiowych problemów. Niektórym się to udaje!

Tutaj powinnam dodać, że takich „ magicznych punktów” jest w Ząbkach znacznie więcej…

W Ząbkach i nie tylko: tegoroczny koncert zorganizowany w takim właśnie „ magicznym miejscu” wpisał się w atmosferę  EURO 2012 wielkimi pozytywnymi emocjami i fantastycznym, zawsze aktualnym przesłaniem, o wiecznej, niezniszczalnej sile prawdziwej miłości, która łączy wszystkich ludzi niezależnie od  koloru skóry, wyznawanych poglądów oraz miejsca  i sposobu życia, pod każdą szerokością geograficzną w  naszym rozpędzonym świecie.

Pierwsze 5 min. należały do znanej na cały świat założycielki sieci przedszkoli i szkół Helen Doron, twórczyni nowatorskiej metody uczenia się języka obcego w sposób naturalny,analogicznie jak języka ojczystego.  Pani Helena  Doron, miłość do dzieci i chęć rozwijania ich wszystkich, również tych z różnymi dysfunkcjami, przełożyła na pasję tworzenia, opracowując niezawodne standardy nauczania. Kreatywność metody podkreśla fakt, że jedna z piosenek -Up and down song- stała się inspiracją do powołania pierwszej w Polsce fundacji dla dzieci z zespołem Downa , a fragment refrenu-  jej nazwą.

Młodzi artyścii wraz z towarzyszącymi im rodzicami, z niecierpliwymi uśmiechami na buziach, czekali na pojawienie się na scenie bohaterów rodem z  disneyowskich bajek, po obejrzeniu sympatycznego filmu m.in. o nich samych, uczniach przedszkoli i szkół Helen Doron, pracujących z lektorem podczas cyklicznych zajęć w przedszkolu Hokus Pokus.

Pojawiające się postaci Piotrusia Pana( w tej roli uczeń Gimnazjum nr 1 w Ząbkach-Maciej Dąbrowski), małej Jane i jej młodszego brata( w którego wcieliła się  Emilia Głębocka z centrum Helen Doron Ząbki ) oraz ich poważnej, ale ciepłej mamy( w tej roli aktorka Teatru Rampa: Ada Janota-Słocińska), zostały przywitane gromkimi brawami, podobnie jak najmłodszy solista ,również z Centrum Helen Doron Ząbki- Jaś Socha, który poruszył wszystkich wdzięcznym wykonaniem piosenki: „Up and Down”

Zarówno aktorów występujących w przedstawieniu, jak i zgromadzoną publiczność zachwycił występ 5, 6 latków, ( z centrum HelenDoron Ząbki), które w darze niepełnosprawnym dzieciom zaśpiewały   „The Rainbow Song”.

Następną piosenkę pod śmiesznym tytułem „Head and nose” wykonały dzieci z przedszkola Wesoły Teletubiś. Uczennica ze szkoły podstawowej Pani Grażyny Sobierajskiej wprowadziła nas w romantyczno-refleksyjny nastrój śpiewając wraz z mamą piosenkę „Amazing Grace”.

Fantastyczne występy młodych artystów, śpiewających sympatyczne piosenki w j. angielskim, miały pomóc w odnalezieniu bajkowej Jane. Pojawiła się wreszcie na scenie, przywołana piosenkami, urzeczona magią  wieczoru…Jednym słowem odnalazła się wreszcie, prosząc dzieci o zaśpiewanie jej ulubionej piosenki o smokach: „In a castle”.

 Po niej porwała nas znowu do zabawy Julia Rodek, uczennica English Language Workshop, piosenką napisaną przez Helen Doron „All is well that ends well”- wszystko dobre co się dobrze kończy. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali ten utwór na scenie mieniącej się wieloma barwami tęczy dzięki wirującym drobinkom kolorowego confetti.

Pierwsza, niezwykle emocjonująca część koncertu, zakończyła się interaktywną zabawą balonami, podarowanymi dzieciom przez ząbkowski API MARKET i Helen Doron Ząbki- głównego sponsora tegorocznej, III już  edycji  oraz sponsora i współorganizatora wieczoru. Całą salę wypełniły żywiołowe piski, okrzyki radości  oraz fantastyczny, bo  spontaniczny, wesoły i gromki śmiech rozbawionych dzieci i rodziców, wychodzących na przerwę.

Degustacja pysznych ciast, doenergetyzowanie się soczkami, kawą i herbatą, emocje związane z udziałem w loterii fantowej i rozmowy z kangurem, to atrakcje , które jak co roku wypełniły pożądaną przerwę.

Druga część pozwoliła również dzieciom i rodzicom przeżyć wyjątkowe emocje w spotkaniu na żywo z prawdziwymi gwiazdami: piosenkarką i aktorką Teatru Rampa – Dorotą Osińską oraz Grupą MoCarta – Juniorami.

Fantastyczna Pani Dorota zaśpiewała dzieciom  piosenki z bajek Disneya , kończąc swój niezwykle efektowny występ przebojem Celin Dion z Oskarowego „ Titanica”. Żywiołowa Grupa MoCarta  rozbawiła i ponownie „porwała” dzieci na scenęm.in. przebojową piosenką z „ Akademii Pana Kleksa”. Dzieci z ogromną sympatią pożegnały wszystkich artystów, z żalem przyjmując do wiadomości, że „ wszystko dobre” kiedyś się kończy.

 Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim tym osobom, których pomoc i zaangażowanie pozwoliło na tegoroczną  organizację koncertu.

 Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Witolda Olejarza-Dyrektora Teatru Rampa; wspaniałej piosenkarki i aktorki Teatru Rampa- Pani Doroty Osińskiej, którą bezsprzecznie czeka międzynarodowa kariera oraz wyjątkowej Ady Janoty-Słocińskiej, również artystki Teatru Rampa; młodych obiecujących artystów: Juniorów-Grupy MoCarta  (Pani Barbary i Pana Mikołaja Błaszczyków). Dali wspaniały recital, łatwo nawiązując emocjonalny kontakt z dziećmi. Myślę, że usłyszymy o nich jeszcze niejeden raz…

Fundacja AND I AM UP dziękuje zaprzyjaźnionym mieszkańcom Ząbek z ul. Szwoleżerów, Pracownikom warszawskiej Izby Skarbowej, zaangażowanym przedszkolom i szkołom sieci Helen Doron oraz Zespołowi Szkół Muzycznych z ul. Kawęczyńskiej  za wspaniale zorganizowany i szczerze życzliwy udział w koncercie, a  tym samym wsparcie idei rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci i reaktywacji potrzebnej im poradni.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim życzliwym idei reaktywacji „ Poradni dla Dzieci z Zespołem Downa” mieszkańcom Ząbek. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy dzielić  z Państwem pomyślne wieści…

„ Serce za serce”

Joanna Dąbrowska
Prezes Fundacji AND I AM UP

[nggallery id=99]

 

 

Facebooktwitterlinkedin