Main Menu

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 3

Facebooktwitterlinkedin

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 3

Dnia 16 czerwca o godzinie 9 rozpoczął się Festyn rodzinny zorganizowany przez  Szkołę Podstawową nr 3. „Żyjmy zdrowo – kolorowo, uprawiajmy sporty nałogowo” – tym hasłem powitała wszystkich obecnych jedna z wychowawczyń szkoły, zapraszając tym samym do częstego uprawiania wszelkiego rodzaju sportów. Następnie, w bardzo ciekawy sposób przedstawiony został program imprezy.

Uczniowie wraz z rodzicami mogli cieszyć się dużą różnorodnością atrakcji. Jak na każdym dobrym festynie nie mogło zabraknąć grochówki i malowania twarzy. Każdy spragniony mógł napić się świeżo wyciskanego soku owocowego. Gdy ktoś zgłodniał, wybierał między pysznymi babeczkami z wróżbami, oryginalnymi hot-dogami, deserami z galaretką i bitą śmietaną, goframi oraz produktami oferowanymi przez sklepik szkolny.

Po tak pysznym jedzeniu, najmłodsi mogli skorzystać z różnego rodzaju gier i zabaw. Najdłuższa kolejka ustawiła przy wielkim dmuchanym zamku oraz trampolinie. Ciekawymi konkurencjami były również rzuty do puszek oraz do tarczy. Zainteresowaniem cieszył się również Quiz Literacki. Wszyscy kibice piłki nożnej oblegali stoisko z gadżetami klubu Legia Warszawa. Dla zainteresowanych doskonaleniem znajomości języka angielskiego, swoje usługi reklamowała szkoła językowa Sukces, oferując liczne promocje i rabaty.

O godzinie 10 pierwszy gwizdek zabrzmiał na meczu piłki nożnej pomiędzy: Nauczyciele SP3 – Ząbkovia Ząbki. Sędzią głównym spotkania był zastępca burmistrza naszego miasta, p. Artur Murawski. Choć Nauczyciele robili co w ich siłach, to jednak oparli się świetnej grze Ząbkovii. Pierwszą bramkę, dla podopiecznych Romana Nieborka zobaczyliśmy już w pierwszej akcji meczu. Ostateczny wynik to 4:1 dla zespołu Ząbkovii Ząbki. W tym samym czasie uczniowie prezentowali pokaz akrobatyki, a tuż po meczu wysłuchaliśmy występu Orkiestry Dętej SP 3.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła akcja fundacji DKMS – „Wspólnie przeciw białaczce”. Jej celem jest zarejestrowanie jak największej liczby dawców szpiku kostnego, który ratuje życie chorym na białaczkę. Do tej pory fundacja przebadała już ponad 225 000 osób, z czego 184 z nich dało szansę na powrót do zdrowia najciężej chorym. Koordynatorem akcji była p. Katarzyna Markowska – psycholog Szkoły Podstawowej nr 3. Było to pierwsze spotkanie fundacji DKMS w naszym mieście. Wzbudziło wielkie zainteresowanie, wolontariusze mieli pełne ręce roboty, przy rejestracji mieszkańców Ząbek.

Na festynie obecni byli również przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ząbek, którzy zbierali podpisy pod petycją o zwiększeniu liczby kursów linii autobusowej 199.

Nie mogło zabraknąć też burmistrza Roberta Perkowskiego oraz radnych naszego miasta, którzy podobnie jak wszyscy uczestnicy, bawili się znakomicie. Na zakończenie usłyszeliśmy podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji imprezy oraz zaproszenie na kolejny Festyn Rodzinny już za rok.

Kamil Smogorzewski

Fotografia: Bogdan Śladowski

Facebooktwitterlinkedin