Main Menu

Polacy wydmuchali rekord Guinnessa!

Facebooktwitterlinkedin

Polacy wydmuchali rekord Guinnessa!

Od 20 maja do 8 czerwca trwała akcja „Z Wirtuala do Reala”, która była próbą pobicia rekordu Guinnessa na największą pompowaną piłkę. Najaktywniejsi okazali się Szczecinianie. Rekord Nigeryjczyków z 2010 roku został pobity – piłka osiągnęła wysokość 16 metrów.

Dobiegło końca bicie rekordu Guinnessa w pompowaniu piłki. Łącznie dmuchano ją 244 954 razy, z czego 42 856 należało do Szczecina. Piłka w centrum Warszawy osiągnęła wysokość 16 metrów. Polacy logując się przez stronę www.zwirtualadoreala.pl klikając „pompuj” dostarczali powietrze do piłki stojącej w centrum Warszawy. Najaktywniejszym miastem w ciągu całej akcji
był Szczecin – w nagrodę regionalny dom dziecka otrzyma 10 000zł na sprzęt sportowy. Od poniedziałku(11.06.2012) do niedzieli (17.06.2012) zwycięzcy będą głosowali, na jeden z przedstawionych Domów Dziecka z okolic miasta, który otrzyma nagrodę główną.

Na kolejnych miejscach znajdowały się Słupsk, Bydgoszcz, Łódź i Warszawa. Cały ranking miast można zobaczyć tutaj. Podczas akcji wyłoniono również sześciuset indywidualnych najaktywniejszych użytkowników, ich lista została przedstawiona tutaj.

Dodatkowym zwycięzcą wydaje się być chłopak, który oświadczył się pod piłką! Z radości na filmie można wywnioskować, że powiedziała tak. Całość zarejestrowała kamera streamingowa akcji – tutaj.

Piłkę można oglądać do 1.07 w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich.

Patrycja Muszyńska

Facebooktwitterlinkedin


(Następne wiadomości) »