Main Menu

Przedszkole “Skrzat” ratuje środowisko

Facebooktwitterlinkedin

Przedszkole “Skrzat” ratuje środowisko

15 czerwca br Publiczne Przedszkole Nr 3 „Skrzat” w Ząbkach przyczyniło się do ochrony naszego środowiska i kreacji krajobrazu poprzez posadzenie przez wolontariuszy 50 drzewek jarząbu szwedzkiego. Akcja ta wspierana przez Discovery Polska sp.z o.o zorganizowana została przez Fundację „Aeris Futuro” z Krakowa.

„Aeris Futuro” jest jedyną w Polsce organizacją, która w sposób kompleksowy realizuje działania z zakresu carbon offset, czyli rekompensaty emisji gazów cieplarnianych poprzez sadzenie drzew lub wspieranie projektów zwiększających efektywność energetyczną i udział odnawialnych źródeł energii. Misją fundacji jest działanie na rzecz ochrony globalnego klimatu, różnorodności biologicznej i krajobrazowej, wspieranie społeczności lokalnych oraz promowanie odpowiedzialnego biznesu.

W szlachetnej akcji sadzenia drzew uczestniczyli Burmistrz Miasta Robert Perkowski, Zastępca Burmistrza Artur Murawski oraz Dyrektor Przedszkola Jolanta Salak, która powiedziała: „Bardzo dziękuję, że mogliśmy skorzystać z pomocy Fundacji „Aeris Futuro” w upiększaniu terenu wokół przedszkola. Sprawnie i fachowo posadzono nam 50 drzewek oraz udzielono instruktażu na temat ich pielęgnowania.”

W XXI wieku kwestia ochrony środowiska odgrywa na świecie kluczową rolę, tym bardziej cieszy nasza lokalna akcja w myśl hasła „Ratuj swoje środowisko, bo możesz nie zdążyć.”

Joanna Wysocka

Informacja prasowa: UM Ząbki

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »