Main Menu

Sukces Ząbkovii w Pilawie i Wicemistrzostwo Mazowsza w Grójcu

Facebooktwitterlinkedin

Sukces Ząbkovii w Pilawie i Wicemistrzostwo Mazowsza w Grójcu

W dniu 24 czerwca 2012 roku trzy drużyny UKS Ząbkovia Ząbki wzięly udział w Turnieju Piłki Nożej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pilawa zorganizowanym na Stadionie Miejskim w Pilawie przy ul. Letniskowej w ramach Dni Pilawy. Dziewczęta z Ząbkovii wystartowały w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 1995 i młodsze (1 drużyna) oraz rocznik 1999 i młodsze (2 drużyny).

Turniej w obydwu kategoriach wiekowych rozgrywany był systemem “każdy z każdym”. Gry toczyły się równocześnie na dwóch boiskach (na każdym rywalizowały dziewczęta z innej kategorii wiekowej).

W starszej kategorii wiekowej w Turnieju uczestniczyły drużyny:

1. MOSiR Pilawa
2. TKKF Grójec
3. Otwock
4. UKS Ząbkovia Ząbki

Pierwszy mecz dziewczęta z Ząbkovii rozegrały z zawodniczkami TKKF Grójec, który wygrały 1 : 0 (dzięki celnemu trafieniu Klaudii Tuszyńskiej).

W kolejnym meczu ząbkowianki zmierzyły się z drużyną z Otwocka. Także ten mecz zakończył się naszym zwycięstwem, tym razem 2 : 1 (bramka samobójcza oraz celny strzał Kamilii Niemyjskiej z rzutu wolnego). Ostatni bój turniejowy drużyna UKS Ząbkovia Ząbki stoczyła z gospodyniami – zawodniczkami MOSiR Pilawa. Ten pojedynek zakończył się naszą porażką 1 : 3 (bramka – Angelika Tarasiewicz).

Skład drużyny UKS Ząbkovia Zabki w kategorii rocznik 1995 i młodsze: Eliza Kosyl, Iga Kowalczyk, Klaudia Krawczyk, Kamila Niemyjska, Karolina Rozum, Dominika Stankowska (bramkarka), Angelika Tarasiewicz (kapitan), Klaudia Tuszyńska, Paulina Zaboklicka, Angelika Zawistowska.

Ostateczna kolejność w roczniku 1995 i młodsze:

1. MOSiR Pilawa
2. UKS Ząbkovia Ząbki
3. TKKF Grójec
4. Otwock

W Turnieju w roczniku 1999 i młodsze grały drużyny:

1. MOSiR Pilawa
2. PSP Gocław
3. UKS Ząbkovia Ząbki I
4. UKS Ząbkovia Zabki II

Naszej młodszej drużynie (UKS Ząbkovia Ząbki II) złożonej z zawodniczek z rocznika 2000 i 2001 nie udało się wygrać żadnego z trzech turniejowych meczów. Dziewczęta z rocznika 1999 turniejową rywalizację rozpoczęły od zwycięstwa 4 : 0 nad drużyną PSP Gocław (bramki: Klaudia Krawczyk, Iga Kowalczyk, Nikola Karczewska, bramka samobójcza). W drugim meczu zawodniczki UKS Ząbkovia Ząbki I bezbramkowo zremisowały z drużyną MOSiR Pilawa. W trzecim starciu pokonały swoje młodsze koleżanki z UKS Ząbkovia Ząbki II 5 : 0 (bramki: Iga Kowalczyk, Nikola Karczewska – 2, Magda Górecka, Klaudia Krawczyk).

Skład drużyny UKS Ząbkovia Ząbki I: Ania Dobosz (bramkarka), Magda Górecka, Nikola Karczewska, Iga Kowalczyk (kapitan), Klaudia Krawczyk, Klaudia Tuszyńska, Natalia Zawadzka.

Skład drużyny UKS Ząbkovia Ząbki II: Paulina Bernasiuk, Magda Dąbrowska, Ola Ferens (bramkarka II), Julia Gwóźdź (kapitan), Marysia Retajczyk – Strus, Ola Rusińska, Paulina Szymańska (bramkarka I).

Ostateczna kolejność w roczniku 1999 i młodsze:

1. UKS Ząbkovia Ząbki I
2. MOSiR Pilawa
3. PSP Gocław
4. UKS Ząbkovia Ząbki II

Królową strzelczyń w kategorii 1999 i młodsze została Nikola Karczewska z UKS Ząbkovia Ząbki.

W dniu 26 czerwca 2012 roku na Stadionie Miejskim w Grójcu przy ul. Laskowej odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Młodziczek w Piłce Nożnej w sezonie 2011/2012. W rogrywkach uczestniczyło siedem drużyn z pięciu mazowieckich klubów.

Mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch grupach eliminacyjnych:

GRUPA A:
MUKS Praga Warszawa I
KS Zamłynie ZA Kombut S.A.
TKKF Grójec
UKS Ząbkovia Ząbki II

GRUPA B:
MUKS Praga Warszawa II
UKS Ząbkovia Ząbki I
LUKS Sportowa Czwórka Radom

Skład drużyny UKS Ząbkovia Ząbki I pod wodzą trenera Jarosława Dobrowolskiego: Ania Dobosz (bramkarka), Magda Górecka,Julia Gwóźdź, Ola Kacprzak, Nikola Karczewska, Iga Kowalczyk (kapitan), Klaudia Krawczyk, Weronika Ślesicka, Klaudia Tuszyńska, Natalia Zawadzka.

Drużyna UKS Ząbkovia Ząbki II kierowana przez trenera Krzysztofa Gołąwskiego grała w następującym składzie: Patrycja Bastek, Paulina Bernasiuk, Magda Dąbrowska, Ola Ferens (kapitan), Monika Gałązka, Ewa Pluta (bramkarka), Sara Posłuszna, Marysia Retajczyk – Strus, Ola Rusińska, Paulina Szymańska.

Mecze rozgrywne były jednocześnie na dwóch boiskach. Jako pierwsze do walki o mistrzowski tytuł przystąpiły młodsze zawodniczki Ząbkovii z roczników 2000 i 2001 (UKS Ząbkovia Ząbki II). Nasze dziewczęta swój pierwszy mecz rozegrały z obrończyniami tytułu: drużyną MUKS Praga Warszawa I. Pojedynek zakończył się zwycięstwem zawodniczek z Warszawy 2 : 0.

Drugi turniejowy mecz drużyny UKS Ząbkovia Ząbki II  to pojedynek z bardzo utytułowanym zespołem KS Zamłynie ZA Kombut S.A. Nasze dziewczęta nie przestraszyły się faworyzownych i starszych przeciwniczek i udało im się wywalczyć bezbramkowy remis.

Trzeci mecz eliminacyjny młodsze zawodniczki Ząbkovii rozegrały z piłkarkami TKKF Grójec. Ten pojedynek nasze dziewczęta wygrały 6 : 1 (bramki: Paulina Bernasiuk – 2, Ola Rusińska – 2, Patrycja Bastek, Sara Posuszna).

Starsze zawodniczki (rocznik 1999 – UKS Ząbkovia Ząbki I) w fazie grupowej miały do rozegrania tylko dwa mecze: najpierw urządziły “festiwal strzelecki” pokonując 16 : 0 (najwyższy wynik na Mistrzostwach) dziewczęta z MUKS Praga Warszawa II (bramki: Iga Kowalczyk – 7, Mada Górecka – 2, Weronika Ślesicka – 3, Julia Gwóźdź, Ola Kacprzak, Nikola Karczewska, Klaudia Krawczyk), by następnie (po bardzo zaciętym pojedynku) pewnie pokonać piłkarki LUKS Sportowa Czwórka Radom 3 : 1 (bramki: Nikola Karczwska -2, Klaudia Krawczyk).

Po zakończeniu rozgrywek eliminacyjnych okazało się, iż obydwie nasze drużyny wywalczyły awans do dalszych gier: UKS Ząbkovia Ząbki I zajęła pierwsze miejsce w grupie B, a UKS Ząbkovia Ząbki II uplasowała się na miejscu drugim w grupie A. Było już więc wiadomo, iż wszystkie zawodniczki Ząbkovii mają szansę na medale Mistrzostw Mazowsza. Okazało się jednak, iż w walce o finał nasze dziewczęta zagrają przeciwko sobie. W półfinale lepsze okazały się dziewczęta z rocznika 1999, które pokonały UKS Ząbkovia Ząbki II 6 : 0 (bramki: Klaudia Krawczyk – 2, Magda Górecka, Julia Gwóźdź, Ola Kacprzak, Nikola Karczewska).

Mecze o medale rozgrywane były równocześnie: na boisku A o trzecie miejsce z drużyną LUKS Sportowa Czwórka Radom grały dziewczęta z UKS Ząbkovia Ząbki II, zaś na boisku B o mistrzowski tytuł z piłkarkami MUKS Praga Warszawa I walczyły zawodniczki UKS Ząbkovia Ząbki I. Obydwa mcze zakończyły się identycznymi rezultatami: nasze drużyny przegrały po 0 : 2.

Po podliczeniu klasyfikacji strzeleckiej okazało się, iż dwie zawodniczki: Dominika Gąsieniec (LUKS Sportowa Czwórka Radom) i Iga Kowalczyk (UKS Ząbkovia Ząbki I) mają najwięcej strzelonych bramek i o tytule królowej strzelczyń Mistrzostw Mazowsza musi rozstrzygnąć seria rzutów karnych – w tej piłkarskiej loterii więcej zimnej krwi zachowała Dominika z Radomia i to jej przypadł tytuł najlepszej strzelczyni.

Nagrodę dla najlepszej bramkarki na Mistrzostwach otrzymała Ewa Pluta (UKS Ząbkovia Ząbki II).

Ostateczna kolejność na Mistrzostwach Mazowsza:

1.  MUKS Praga Warszawa I
2.  UKS Ząbkovia Ząbki I
3.  LUKS Sportowa Czwórka Radom
4.  UKS Ząbkovia Ząbki II
5.  Zamłynie ZA Kombut S.A.
6.  MUKS Praga Warszawa II
7.  TKKF Grójec

Występ Zabkovii na tegorocznych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego Młodziczek należy uznać za sukces: zdobyliśmy tytuł WICEMISTRZYŃ MAZOWSZA (w ubiegłym roku nasze dziewczęta wywalczyły brązowe medale), a nasza młodsza drużyna uplasowała się na czwartej pozycji, co dobrze rokuje przed przyszłorocznymi Mistrzostwami (większość ich przeciwniczek z uwagi na wiek w przyszłym roku nie będzie już mogła grać w Mistrzostwach Mazowsza Młodziczek).

Beata Komosińska – Ferens
Foto: Archiwum UKS Ząbkovia Ząbki

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)
(Następne wiadomości) »