Main Menu

Teatr TiM – obrady jury, wybór najlepszych

Facebooktwitterlinkedin

141 kandydatów na aktorów powiatowego Teatru Tańca i Muzyki wzięło udział w naszych castingach. Największa liczba chcących sprawdzić swe talenty i umiejętności zgłosiła się do wołomińskiej Galerii przy Fabryczce. Obradowało profesjonalne jury, jeszcze raz przejrzano zapis filmowy z castingów. Wybrano najlepszych.

Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli stawić się na dotychczasowe castingi, rozważamy danie jeszcze jednej możliwości – tuż po wakacjach przeprowadzimy przeglądu talentów – casting „ostatniej szansy”. „Ostry start” powiatowego Teatru Tańca i Muzyki przewidujemy w drugiej połowie września. (terminy, miejsca szczegóły na stronie powiatu i w mediach – w końcu sierpnia br.)

W jury zasiadali fachowcy z dziedziny tańca, teatru, muzyki, śpiewu i emisji głosu. Szefowała Anna Głogowska, mistrzyni i nauczycielka tańca, szerokiej publiczności znana z udziału w programie Taniec z Gwiazdami – zdobywczyni Kryształowej Kuli . Obok niej w wyławianiu najlepszych brali udział Wojciech Bardowski – solista, baryton, Łukasz Wojakowski – dyrygent i znawca muzyki , Monika Kisła – specjalista od teatru oraz Andrzej Zbyszyński – muzyk, przedstawiciel Starostwa, Anna Klamczyńska – aktorka oraz Małgorzata Kubala- wykładowca akademii muzycznej.

Uczestnicy castingu demonstrowali na deskach sceny powiatowej Galerii oraz w Jadowie i Ząbkach swój kunszt taneczny, wykonywali piosenki oraz recytowali utwory literackie, poezję.

Jury miało twardy orzech do zgryzienia – bardzo wielu uczestników wykazało się sporymi talentami. Słychać było opinie, że ich „oszlifowaniu” w trakcie zajęć i warsztatów w powiatowym teatrze będą znakomitymi aktorami naszego przygotowywanego musicalu, a później – kto wie… Dzisiaj chcemy by była to dla nich prawdziwa przygoda życia, ale też nauka pracy w zespole, dyscypliny i odpowiedzialności.

Powstał już roboczy scenariusz spektaklu musicalu „Plej Brodłej”. Chcemy, aby spektakl był ważnym wydarzeniem nie tylko dla artystów ale i dla szerokiej publiczności w Powiecie i nie tylko. Postaramy się aby miał właściwy przekaz i treścią nie tylko bawił – ale dodatkowo uczył. Musical będzie prezentowany m.in. na deskach powiatowej Galerii przy Fabryczce oraz na ogólnopolskich przeglądach teatrów muzycznych.

Najlepszym zapewniamy – co ważne – za darmo 3 razy w tygodniu – profesjonale warsztaty, prowadzone przez nauczycieli tańca towarzyskiego, nowoczesnego i jazzowego, wokalistów i aktorów … Zajęcia odbywać się będą w Wołominie w powiatowej Galerii przy Fabryczce oraz w GOK Jadów.

Organizatorzy Starostwo Powiatowe w Wołominie, GOK Jadów i Szkoła Tańca Anny Głogowskiej – dyrektora artystycznego przedsięwzięcia.

Patronat medialny nad tym przedsięwzięciem objęły Radio FaMa 94,7, TKM Tu i Teraz, Życie Powiatu Na Mazowszu, Moja Gazeta Regionalna, fakty.wwl., portale radzymin24.info, zabki 24.pl, netKonkret.pl.

Piotr Kaczorek
Rzecznik Prasowy Starostwa wołomińskiego
Fot.: Powiat Wolomiński

Facebooktwitterlinkedin


« (Poprzednia wiadomość)